TV8.5 Reklam

TV8.5 REKLAM

TV8,5 kanalında alt bant reklam, spot video TV reklamları. 10+ yıllık tecrübe. TV8,5 reklam saniye fiyatları ne kadar? Sektörünüze, bütçenize özel TV8,5 reklam yayın planları ile markalaşın, güven verin. Reklam türleri nelerdir? Canlı yayın ve yayın akışında neler var? TV8,5 reklamları nasıl olmalı? SardunyaReklam ayrıcalıkları nelerdir? TV reklamları için SardunyaReklam’a özel önemli bilgiler, bağlantılar, anketler.

tv8.5 reklam logo

TV 8.5 Reklam sayfamızın özetini sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Bu Sayfaya Puan Verebilirsiniz;
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TV 8,5 REKLAM TÜRLERİ NELER?

TV8,5‘de alt bant ve spot (video) olarak 2 türde reklamlar yayınlanır.

tv8,5 reklam türleri

1.Bant Reklam Nedir? Program/diziler yayınlanırken ekranın altında gösterilen reklam türüdür. Standarttır 8″ yada 10″ saniye olmalıdır. Ana Haber bültenlerinin içinde bant reklam yayını yasaktır. Rezervasyonunuz ile 1 adet bant reklam hazırlığı bizim tarafımızdan ücretsizdir. TV8,5 bant reklamları teknik ve daha fazla bilgi için tıklayın…

2.Spot Reklam Nedir? Reklam aralarında yayınlanan reklam türüdür. Ekranı kaplayan -video- olarak gösterilen reklam türüdür. Süresini siz belirlersiniz. Saniye sınırı yoktur. Hazır olarak gönderilmeli yada ücreti karşılığında hazırlanır. TV8,5 spot reklamları teknik ve daha fazla bilgi için tıklayın…

YouTUBE Sardunya Reklam kanalımızda yayınladığımız TV reklam türlerinden örnekler bulabilirsiniz. Diğer reklam türleri için iletişime geçebilirsiniz.

TV8,5 Reklam Yayın Saatleri

TV8,5‘da 3 farklı zaman dilimine göre ve her birinde de farklı fiyatlar ile reklamlar yayınlanır. TV8,5 canlı yayınını izleyerek ekranın altında yer alan bant reklam örneklerini, reklam aralarında yayınlanan spot video reklam örneklerine rastlayabilirsiniz.

  • OPT: Gündüz kuşağında yayınlanan programlar, dizi tekrarları ve diğer yayınlarda reklam (07:00-17:00)
  • PT: Akşam kuşağında ki program tekrarları ve özetleri, yerli/yabancı film kuşağında ki reklamlar (17:00’den sonrası)
  • GOLD KATEGORİ: Yeni bölüm dizi/programlar yayınlarında ki reklamlar

TV8,5‘da yayınlayacağınız reklamlar, TV8,5′un canlı yayınlandığı tüm platformlardan da izlenecektir.

TV8,5 Yayın Akışı

TV8,5 ekranında reklamlarınızı yayınlayabileceğiniz güncel programlar için yayın akışına göz atabilirsiniz. Reklamlarınızı yayınlamak istediğiniz programları seçebilir. Sektörünüze, bütçenize uygun profesyonel planlama için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TV8.5 REKLAM SANİYE FİYATLARI NE KADAR?

TV8,5‘de yayınlanacak reklamlar birim saniye üzerinden fiyatlandırılır. OPT, PT ve Gold Kategorisine giren yayınlar için bant ve spot TV8,5 reklam birim saniye fiyatları aylık olarak reklamların yayınlanacağı programlara ve toplam kullanılacak saniyeye göre +- değişir;

saniye fiyatları ile TV8,5 reklam rezervasyonu, 10+ yıllık tecrübelerimizle sektörünüze ve hedef kitlenize göre bütçe/fayda özelinde doğru/etkili profesyonel reklam planı önerileri, rezervasyon ve reklam yayınları için hemen bizimle iletişime geçin;

tv8,5 reklam santral bağlan
tv8,5 reklam whatsapp hattı
tv8,5 reklam e mail iletişim
tv8,5 reklamları-toplantı-planla

TV8.5 Reklam Sayfasını Paylaşın

TV8,5 reklam sayfamızı(bu sayfayı) reklam ile ilgili departmanınıza/yöneticinize gönderin, paylaşın;

SardunyaReklam; Variyetli Reklam ve Dan. Hiz. Tic. Ltd. Şti. markasıdır. 2014 yılından günümüze 68 TV, 55 Radyo ve Avrupa’da 8 TV’de reklamları planlıyor, yayınlıyoruz. 10+ yıldır TV8,5 reklam planları, rezervasyonu ve yayınları için Acun Medya yönetimi ile işbirliği yapmaktayız.

TV8,5 Reklamlarında SardunyaReklam Ayrıcalıkları

RAKGs DEĞERİ Nedir?: SardunyaReklam’ın tüketici davranışları analizimize göre bir bireyin izlediği reklamın aklında kalması/tepki vermesi için gereken gösterim/tekrar sayısıdır. Biz buna RAKGs DEĞERİ diyoruz, açılımı ise Reklamın Akılda Kalması için Gösterim Sayısıdır. Son yapılan araştırmalarımız sonucunda 1 izleyicinin 1 markanın reklamına tepki verebilmesi için aynı reklamı en az 13-17 kere görmesi gerekir. RAKGs değeri sektöre ve reklam içeriğine göre +/- değişiklik gösterebilir. Bu rakamları belirlediğimiz tüketici davranışlarını analiz etmemizi sağlayan araştırmalar yapıyoruz. Ayrıntılı bilgi ve sizde bu araştırmalara katılmak için tıklayın.

tv8,5 reklam nasıl olmalıdır

O.P.A Nedir?: Sardunya Reklam olarak TV reklamlarında bütçe belirlenmesini kolaylaştırmak ve bütçeye göre seçimler yapabileceğiniz Otomatik Planlama Aracı hazırladık. OPA bir excel dosyasıdır, reklam türü, 1 reklam süresi, tekrar ve gün sayılarını girmeniz ile sektörünüze özel önerdiğimiz tüm yayın planları için fiyatlar otomatik belirir ve aralarından bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz. OPA dosyasını sektörünüzle ilgili arkadaşımızdan isteyebilirsiniz.

SMS raporlama sistemimiz ile TV8,5’da reklamlarınız yayınlanacağı program başlamadan önce yetkililerin cep telefonlarına TV8,5 canlı yayın linki ile “REKLAMLARINIZ AZ SONRA YAYINDA” sms’i göndererek reklamda kontrolünüzü sağlıyoruz ve aylık detay dökümler ile de tam süre kullandırma garantisi veriyoruz.

Reklam markası ve içerik RTÜK kuralları ile SardunyaReklam prensiplerine uygun olmalıdır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Her Reklam 1 Yaşam Sosyal Sorumluluk projemizce SardunyaReklam ile yayınladığınız TV reklamlarında yönetim kurulumuzun belirlediği oranda sizin yada firmanızın adına bağışlar yapıyoruz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

TV8,5’da Reklamlar Nasıl Olmalı?

Reklam, pazarlamanın bir kolu olduğu unutulmamalıdır. Duyurulmak/hatırlatılmak istenen kampanya, marka ile potansiyel müşteri arasında bir köprüdür. Tüketirken tüketilmemek, kişinin kendisine zarar verebilecek düzeyde algılara sebep olmamak asıl önceliğimizdir. TV8,5 ekranında ki reklamlar; marka/ürün/hizmet/kampanyalarınızı aynı anda çoğu potansiyel müşterilerinize ulaştırır. Markalaşma ve güvenilir marka algısı vermek için TV reklamlarının gücünü kullanın.

SardunyaReklam olarak, TV8,5 reklamlarında bütçe/etki oranında en verimli modelleri geliştirme gayretindeyiz. Bunlardan bazılarını açık olarak yayınlıyoruz, bazılarını da sektör özelinde sadece müşterilerimize öneririz. 2014 yılından günümüze her gün tecrübelerimize ve kendi geliştirdiğimiz tekniklere yenilerini eklemekteyiz. Bütçe/etkisi ile sektörünüzün reklam uzmanı arkadaşlarımızın size özel en iyi planı önermeleri için bizimle iletişime geçin.

tv8,5 reklam planı nasıl olmalıdır

Geçtiğimiz 10 yılda anlık hislerin değişim süresi ortalama 7-8 saniye iken, günümüzde ise hislerin değişim süresi 4-5 saniyelere kadar düşmüş durumda. Bu şu demek oluyor ki, artık bir izleyicinin reklamınızı izlemeye devam edebilmesi için dikkatini ilk 4-5 saniyede çekmeniz gerekir. Potansiyel müşterilerinize reklamlarınızı gösterirken reklam içeriği bu yüzden çok önemlidir. Profesyonel tecrübelerimizle belirtmek isteriz ki tüm mecralar için reklamınızı hazırlarken/hazırlatırken, reklam içeriğinde bulunmasını istediklerinizi belirlerlerken bir içeriğin gerçek bir reklam olabilmesi için; Dikkat Çekici, Sade/Basit, Merak Uyandırması, Kısa ve Harekete Geçirici olmasına özen gösterilmesiniz öneririz.

TV8,5 için TV reklamlarına ayırdığınız bütçenizin verimli olabilmesi için ise; DOĞRU YAYIN PLANI + YÜKSEK FREKANS + SÜREKLİLİK denklemine göre RAKGs değeri de dikkate alınarak yayın planı hazırlanmalıdır yada TV reklamlarına ayıracağınız bütçenize göre bu denklemde reklam yayın planı olmalıdır. TV reklamları tecrübelerimizle profesyonel yayın planı için bizden destek alabilirsiniz.

Bir tüketicinin bir reklamı/markayı tamamen unutması 33-40 gün civarıdır ve her geçen yılda bu süre daha da kısalmaktadır. Bu nedenle TV reklam planları, RAKGs değeri de dikkate alınarak olabildiğince aylara yaymak ve iki reklam yayın planı arasında uzun süre ara verilmemesini öneririz.

2014 yılından itibaren TV reklamlarında ki tecrübelerimizle TV8,5 reklamları için sektörünüze, hedef kitlenize ve bütçenize göre TV reklam yayın planı için hemen bizimle iletişime geçin.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

  • Güncel tüketici davranışlarını analiz ettiğimiz, RAKGs değerlerini belirlediğimiz anketlerimize katılmak için tıklayın
  • 3/6/12 Aylık periyotlarla uzun dönem TV-Radyo reklam rezervasyonları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın
  • Reklamların hukuk onayı ve SardunyaReklam prensipleri uygunluğu hakkında bilgilendirmeler için tıklayın.
  • Ölçümler, reytingler hakkında şeffaf bilgiler için tıklayın.