TV REKLAM

TV REKLAM

TV reklam TRT-1, ATV, NOW, Show, Star, KanalD, TV8 diğer kanallar ve haber, spor, ekonomi TV’lerde alt bant ve spot video tv reklam. Türkiye Geneli 68+ TV’de Avrupa’da 8 TV’de markanıza, ürünlerine ve bütçenize uygun TV reklam fiyatları ile planlar öneriyoruz. 2014 yılından günümüze TV reklam sektöründe ki tecrübelerimize güvenin.

TV Reklam sayfamızın özetini sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Bu Sayfaya Puan Verebilirsiniz;
[Toplam: 96 Ortalama: 3.4]

TV REKLAM TÜRLERİ

TV’de Alt bant ve spot (video) olarak 2 türde TV reklamları yayınlanır.

tv reklam türleri
  1. ALT BANT TV REKLAM: Yayın esnasında ekranın altında logo, görsel ve sloganınızın 8″ saniye yada 10″ saniye olarak gösterildiği reklam türüdür. Ana Haber bültenlerinin içinde alt bant reklam yayını yasaktır. Rezervasyonunuz ile 1 adet bant reklam hazırlığı ücretsizdir. Bant reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…
  2. SPOT VİDEO TV REKLAM: Yayın reklam arasına gittiğinde ekranı kaplayan -video- olarak gösterilen reklam türüdür. Süre/saniye alt-üst sınırı yoktur. Hazır olarak gönderilmeli yada ücreti karşılığında hazırlıyoruz. Spot reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…

Diğer reklam türleri için iletişime geçebilirsiniz.

TV REKLAM PLANI NASIL OLMALIDIR?

Reklam, pazarlamanın bir kolu olduğu unutulmamalıdır. Duyurulmak/hatırlatılmak istenen kampanya, marka ile potansiyel müşteri arasında bir köprüdür. Tüketirken tüketilmemek, kişinin kendisine zarar verebilecek düzeyde algılara sebep olmamak asıl önceliğimizdir. TV reklam ile marka/ürün/hizmet/kampanyalarınızı aynı anda çoğu potansiyel müşterilerinize ulaştırır. Markalaşma ve güvenilir marka algısı vermek için TV reklamlarının gücü kullanılır.

Günümüzde, RTÜK kuralları nedeniyle TV reklamları sıkı denetimden geçer ve yalan/yanlış beyanlarda tüm taraflara ciddi cezalar verilir. Bu nedenle TV reklamları, izleyiciye güveni ve marka trendini arttırmaktadır. Markanıza yapacağınız en önemli yatırım bütçenize göre, doğru planda TV reklamları ile yayınlanmaktır.

tv reklam nasıl olmalıdır

RAKGs DEĞERİ Nedir? SardunyaReklam’ın tüketici davranışları analizimize göre bir bireyin izlediği reklamın aklında kalması/tepki vermesi için gereken gösterim/tekrar sayısıdır. Biz buna RAKGs DEĞERİ diyoruz, açılımı ise Reklamın Akılda Kalması için Gösterim Sayısıdır. Son yapılan araştırmalarımız sonucunda 1 izleyicinin 1 markanın reklamına tepki verebilmesi için aynı reklamı en az 13-17 kere görmesi gerekir. RAKGs değeri sektöre ve reklam içeriğine göre +/- değişiklik gösterebilir. Bu rakamları belirlediğimiz tüketici davranışlarını analiz etmemizi sağlayan araştırmalar yapıyoruz. Ayrıntılı bilgi ve sizde bu araştırmalara katılmak için tıklayın.

O.P.A Nedir?: Sardunya Reklam olarak TV reklamlarında bütçe belirlenmesini kolaylaştırmak ve bütçeye göre seçimler yapabileceğiniz Otomatik Planlama Aracı hazırladık. OPA bir excel dosyasıdır, reklam türü, 1 reklam süresi, tekrar ve gün sayılarını girmeniz ile sektörünüze özel önerdiğimiz tüm yayın planları için fiyatlar otomatik belirir ve aralarından bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz. OPA dosyasını sektörünüzle ilgili arkadaşımızdan isteyebilirsiniz.

SardunyaReklam olarak, TV reklamlarında bütçe/etki oranında en verimli modelleri geliştirme gayretindeyiz. Bunlardan bazılarını açık olarak yayınlıyoruz, bazılarını da sektör özelinde sadece müşterilerimize öneririz. 2014 yılından günümüze her gün tecrübelerimize ve kendi geliştirdiğimiz tekniklere yenilerini eklemekteyiz. Bütçe/etkisi ile sektörünüzün reklam uzmanı arkadaşlarımızın size özel en iyi planı önermeleri için bizimle iletişime geçin.

tv reklam planı nasıl olmalıdır

Geçtiğimiz 10 yılda anlık hislerin değişim süresi ortalama 7-8 saniye iken, günümüzde ise hislerin değişim süresi 4-5 saniyelere kadar düşmüş durumda. Bu şu demek oluyor ki, artık bir izleyicinin reklamınızı izlemeye devam edebilmesi için dikkatini ilk 4-5 saniyede çekmeniz gerekir. Potansiyel müşterilerinize reklamlarınızı gösterirken reklam içeriği bu yüzden çok önemlidir. Profesyonel tecrübelerimizle belirtmek isteriz ki tüm mecralar için reklamınızı hazırlarken/hazırlatırken, reklam içeriğinde bulunmasını istediklerinizi belirlerlerken bir içeriğin gerçek bir reklam olabilmesi için; Dikkat Çekici, Sade/Basit, Merak Uyandırması, Kısa ve Harekete Geçirici olmasına özen gösterilmesiniz öneririz.

TV reklamlarına ayırdığınız bütçenizin verimli olabilmesi için ise; DOĞRU YAYIN PLANI + YÜKSEK FREKANS + SÜREKLİLİK denklemine göre RAKGs değeri de dikkate alınarak yayın planı hazırlanmalıdır yada TV reklamlarına ayıracağınız bütçenize göre bu denklemde reklam yayın planı olmalıdır. TV reklamları tecrübelerimizle profesyonel yayın planı için bizden destek alabilirsiniz

Bir tüketicinin bir reklamı/markayı tamamen unutması 33-40 gün civarıdır ve her geçen yılda bu süre daha da kısalmaktadır. Bu nedenle TV reklam planları, RAKGs de dikkate alınarak olabildiğince aylara yaymak ve ilk reklam planında ki markamızı desteklemek için iki yayın planı arasında uzun süre ara verilmemesini öneririz.

2014 yılından itibaren TV reklamlarında ki tecrübelerimizle sektörünüze, hedef kitlenize ve bütçenize göre TV reklam yayın planı için hemen bizimle iletişime geçin.

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

Güncel tüketici davranışlarını analiz ettiğimiz, RAKGs değerlerini belirlediğimiz anketlerimize katılmak için tıklayın
3/6/12 Aylık periyotlarla uzun dönem TV reklam rezervasyonları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın
Reklamların hukuk onayı ve SardunyaReklam prensipleri uygunluğu hakkında bilgilendirmeler için tıklayın.
Ölçümler, reytingler hakkında şeffaf bilgiler için tıklayın.

TV REKLAM YAYIN SAATLERİ

TV‘de 3 farklı zaman dilimine göre ve her birinde de farklı fiyatlar ile reklam rezervasyonları alınır, yayınlanır.

  • OPT: Gündüz Kuşağı (07:00-17:00)
  • PT: Akşam kuşağı, dizi tekrar, özet yayınları, film yayınlarını içerir (17:00’den sonrası)
  • PT GOLD KATEGORİ: Dizi, program yeni bölüm yayınlar veya önemli konuklar.

TV REKLAM FİYATLARI

TV reklam fiyatları birim saniye üzerinden hesaplanır. Kanaldan saniye satın almış olursunuz. OPT, PT ve Gold Kategorisine giren programlar için alt bant, spot video TV reklam birim saniye fiyatları aylık olarak +- değişiklik gösterir.

saniye fiyatları ile TV reklam rezervasyonu, tecrübelerimizle sektöre ve hedef kitleye göre bütçe/etki özelinde reklam yayın planı için hemen bizimle iletişime geçin;

tv reklam santral telefon numarası
tv reklam whatsap hızlı iletişim
tv reklam mail adresi
tv reklam online toplantı planla

TV reklam sayfamızı(bu sayfayı) reklam ile ilgili departmanınıza Gönderin/Paylaşın;

SardunyaReklam; Variyetli Reklam ve Dan. Hiz. Tic Ltd Şti markasıdır. 2014 yılından günümüze TV reklam planı, rezervasyon ve reklam yayınları için kanal yönetimleri ile işbirliği yapmaktayız.

SARDUNYA REKLAM SOSYAL SORUMLULUK

İyilik, paylaştıkça çoğalır. TV reklam kullanımlarında toplam bütçeye göre müşteri açılış evrağında belirttiğiniz kurum yada alanlarda firmanız yada isim adına bağışlarda bulunuyor olacağız. Bağış miktarı toplam bütçe özelinde, özel olarak belirlenir. Reklam yayınlarken prensiplerimize dikkat ettiğimiz dışında sosyal sorumluluk alanında gözü kara rekabetçi tavır sergileme gayretindeyiz. Sizinde kendi firmanızda aynı/benzer sosyal sorumluluğu benimsemenizde herhangi bir telif hakkı talebimiz olmayacaktır 🙂 iyiliklerde yarışmak dileğiyle.

tv reklamları için sosyal sorumluluk bağış kampanyası

TV LİSTESİ

Türkiye’de 68 TV’de, Avrupa’da 8 TV’de reklamlarınızı yayınlıyoruz. Reklamı yapılacak ürüne, markaya göre bütçenize uygun reklam yayın planı tecrübelerimiz ile doğru yayın planı için bizimle iletişime geçiniz. TV Reklam sağlayıcılığı yaptığımız televizyon kanalları;

ANA AKIM KANALLAR

TRT-1, ATV, Show TV, Fox TV, Star TV, Kanal D, TV8, Beyaz TV, Kanal 7 gibi dizi, film, haber, spor vb. karma yayın yapan ana akım TV‘lerde reklam.

TV REKLAM 1TV REKLAM 2
TV REKLAM 3

now tv reklam

TV REKLAM 4TV REKLAM 5
TV REKLAM 6TV REKLAM 7
TV REKLAM 8 

HABER KANALLARI

Tematik haber kanallarında reklam; TRT Haber, A Haber, NTV, Haber TÜRK, CnnTÜRK, Sözcü TV, TV 100, Halk TV, Haber Global, TGRT Haber çoğunlukla haber ve siyasi tartışma programların yayınlandığı haber TV‘lerinde reklam.

TV REKLAM 9TV REKLAM 10
TV REKLAM 11TV REKLAM 12
TV REKLAM 13TV REKLAM 14
TV REKLAM 15TV REKLAM 16
TV REKLAM 17TV REKLAM 18
TV REKLAM 19TV REKLAM 20

EKONOMİ KANALLARI

Tematik Ekonomik Kanallarında Reklam: Bloomberg HT, APara ve EkoTÜRK gibi ekonomi, para piyasaları hakkında yayın yapan ekonomi TV reklam.

TV REKLAM 21TV REKLAM 22
eko türk ekonomi tv reklam 

SPOR KANALLARI

Tematik Spor Kanallarında Reklam: TRT Spor, ASpor, BeinSports, Exxen, S Sport Süper Lig, Şampiyonlar Ligi, Uefa ve Konfederasyon Ligi, TFF 1. Lig maçlarında ve sonrasında ki yayınlar için spor kanalları tv reklam.

TV REKLAM 23TV REKLAM 24
TV REKLAM 25TV REKLAM 26
TV REKLAM 27 

BELGESEL KANALLARI

Belesel ve Tarım, Hayvancılık üzerinde yayını yapan TV Kanallarımız: TRT Belgesel, Yaban TV, AV TV, Nat Geo, Bereket TV, Tarım TV, Discovery Channel, DMAX belgesel kanalları TV reklam.

TV REKLAM 28TV REKLAM 29
TV REKLAM 30TV REKLAM 31
TV REKLAM 32TV REKLAM 33
TV REKLAM 34TV REKLAM 35
TV REKLAM 36TV REKLAM 37
TV REKLAM 38TV REKLAM 39
TV REKLAM 40TV REKLAM 41
TV REKLAM 42 

ÇİZGİ FİLM

Çizgi film yayınlayan TV kanlarımızda reklam: Minika GO, Minika Çocuk, Disney Channel, Cartoon Network, Smart Çocuk çizgi film kanallarında TV Reklam

TV REKLAM 43TV REKLAM 44
TV REKLAM 45TV REKLAM 46
TV REKLAM 47 

DİĞER KANALLAR

TV 2, TV8,5, A2, TRT AVAZ, TLC, TRT TÜRK, FLASH TV gibi diğer kanallarda TV reklam

TV REKLAM 48TV REKLAM 49
TV REKLAM 50TV REKLAM 51
TV REKLAM 52TV REKLAM 53
TV REKLAM 54 

MÜZİK KANALLARI

Müzik yayını yapan TV kanallarında reklam: TRT MÜZİK, NR1 TÜRK, POWER, DREAM TV reklam.

TV REKLAM 55TV REKLAM 56
TV REKLAM 57TV REKLAM 58
TV REKLAM 59TV REKLAM 60

DİNİ KANALLAR

İslami içerikli dini programları ve içerikleri ile yayın yapan TV kanallarında reklam: DİYANET TV ve VAV TV reklamları.

TV REKLAM 61TV REKLAM 62

AVRUPA KANALLARI

Avrupa’da türkçe yayın yapan, çoğunlukla Almanya, Fransa, Hollanda başta olmak üzere tüm avrupadan izlenebilen, ayrıca Türkiye den de izlenebilen ATV AVRUPA, SHOW TÜRK, EURO D, EURO STAR, TV8 int, TGRT EU, KANAL 7 AVRUPA ve süper lig maçlarının avrupada ki resmi yayın kuruluşu BEİNSPORTS AVRUPA‘da TV reklam. Türkiye’de reklam yasağı olan sağlık, hukuk, kripto vb. sektörleri belirli şartlar kapsamında bu kanallarda reklam planları öneriyoruz.

TV REKLAM 63TV REKLAM 64
TV REKLAM 65TV REKLAM 66
TV REKLAM 67TV REKLAM 68
TV REKLAM 69TV REKLAM 70

YABANCI DİL KANALLAR

Dünya geneli Türkiye’de gündemi takip edenlerin izlediği yabancı dil yayın yapan A NEWS, TRT WORLD, TRT ARABİC kanallarında tv reklam.

TV REKLAM 71TV REKLAM 72
TV REKLAM 73 

PLATFORMLAR

Bilgi ekranı, sinema ve dizi kanallarında reklamlarınızı yayınlayabileceğiniz Digitürk, DSmart, Tivibu platformlarıda reklam yayını.

TV REKLAM 74TV REKLAM 75
TV REKLAM 76