Prensiplerimiz

PRENSİPLERİMİZ

Sardunya Reklam prensiplerimiz olarak algıları yönlendiren sektörde faaliyet gösterdiğimizin bilincinde ve toplumsal sorumluluklarımızın farkındayız. Çalışma prensiplerimiz ile 2014 yılından günümüze TV ve Radyo reklamları planlıyoruz. Reklamlarınızı yayın sırasına alırken aşağıda ki prosedüre göre yayın sırasına alıyoruz.

Reklamın amacı tüketicinin ihtiyaç sırlamasına değiştirmektir. Tüketirken tükenmeyin, harcarken harcanmayın.

sardunya reklam tv radyo reklam prensipleri

Çalışma şartları, prensiplerimiz sayfasının özetini sesli olarak arka planda dinleyebilirsiniz;

GENEL ÇALIŞMA ŞARTLARI

 • Yayınlanacak reklam ve plan hazır olmalıdır,
 • Hukuk onayı ve SardunyaReklam olarak prensiplerimize uygun ise ön rezervasyon yapılır. (bu sayfanın devamında bulabileceksiniz.)
 • Müşteri açılış formuna kaşe-imza ile bize göndermeniz ile sipariş süreci başlar.
 • Anlaştığımız plan için resmi sözleşmeniz hazırlanır ve size gönderilir.
 • Ödeme yayın öncesi peşin olmalıdır. Aylık/yıllık bütçe yönettiğimiz müşterilerimiz arasında olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.
 • Uzun dönem planlarda plan, sözleşme ve ödemeler aylık olarak yapılır.
 • Reklamlar yayın sırasına alındığında yetkililer bilgilendirilir.
 • Her gün/yayında her reklamın yayınlanacağı program/dizi başlamadan önce ilgili TV’nin canlı yayın linki ile “REKLAMINIZ AZ SONRA YAYINDA” olarak tüm yetkililer bilgilendirilir.
 • Yayın planı bittikten sonra yayın dökümü paylaşılır, sipariş verilen süreden eksik kullanım söz konusu olursa telafi yayın planı hazırlanır, onayınızla yayına alınır.
 • Reklamların yayınlandığı her farklı yayından 1 örnek yayın kaydı arşiv/sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceğiniz formatta size gönderilir.
 • Her farklı reklam SardunyaReklam’ın sosyal medya hesaplarında da paylaşılır.
 • Toplam bütçenin firmamız tarafından belirli bir oranda SardunyaReklam’ın Sosyal Sorumluluk kapsamında “HER REKLAM BİR YAŞAM” projesi kapsamında firmanız yada şahsınız adına bağışlarda bulunarak bir reklam kampanyanızın sipariş süreci tamamlanmış olur.

Bu sürecin her aşamasında (reklamınıza rastlamamanız durumu vb.) sektör yetkilisi uzman arkadaşımızdan 7/24 canlı destek alabileceksiniz.

Reklam ve yayınlanacak plan belli olduktan sonra reklamlarınızın yayına alınması 15-20dk ile hemen yayın akışına alınır. Reklam ve plan hazır olduktan sonra reklamınız hukuk onayına gönderilir, hukuk reklamınıza onay verdikten sonra bizim de toplumsal sorumluluğumuz gereğince reklamda aşağıdaki şartlar sağlandıktan sonra yayına alırız.

PRENSİPLERİMİZ

Tüm bu aşamalar tamamlanmadan rezervasyon, sözleşme ve ödeme aşamasına geçilmez Son dakika sürprizleri ile rahatsızlık verilmez.

 1. Hukuk onayı aşamasında, hukuk departmanı reklamda alt yazı kullanılmasını isteyebilir, çoğunlukla gıda, takviye edici gıda sektöründe “SAĞLIĞINIZ İÇİN 4-5 PORSİYON MEYVE/SEBZE TÜKETİN” vb. SardunyaReklam olarak hukukun istediği uyarı yazıların kayan yazı biçimde değil, sabit olarak, reklam süresi boyunca okunur bir şekilde durmasını önemsiyoruz.
 2. İnşaat/emlak/gayrimenkul, halka arz, bayii başvurusu vb. reklamlarda, reklam içeriğinde belirgin bir şekilde “REKLAM” ibaresinin yer almasını önemsiyoruz.
 3. Obeziteyi tetikleyici hazır gıda sektörü bileşenlerinin tamamı için akşam 22:00’den sonra yayın planı yapmama konusunda önemsiyoruz.
 4. TR içi ve yurt dışı kanallarımızda yayınladığımız kripto reklamları için reklam bir kösesinde belirgin bir biçimde reklam süresinin tamamı boyunca “Yatırım Tavsiyesi Değildir!” yada “REKLAM” ibaresinin bulunmasını önemsiyoruz.
 5. Yurt dışında yayınladığımız hukuk, estetik, sağlık, bağış, vakıf vb. reklamlarında reklam süresinin tamamı boyunca “REKLAM” ibaresinin bulunmasının önemsiyoruz.

Bu şartlar SardunyaReklam olarak genel prensiplerimiz oluşturur. Belirtilen çoğu sektörün normal reklamları için izleyiciye bu mesajların verilmesine dikkat ediyoruz.

CAYMA HAKKI

İzleyici yanıltıcı, aldatıcı, büyük beklenti oluşturabilecek reklamlarda çok yüksek bütçeler + hukuktan onay çıksa dahi, toplumu, izleyiciyi yanıltıcı beyanlarda bulunacak reklamların yayını bizden geçmemesi için görüşmeleri sonlandırma ve “bu reklamı yayınlamak istemediğimizi” açıkca belirtme hakkımız olduğunu bildirmek isteriz.

ÖDÜN VERME

Bant veya spot reklamlarınızın içeriği basitçe hazırlanmış, sadece marka bilinirliği arttırmak, izleyiciyi tetikleyici, beklenti oluşturan ve benzeri içerikler olmaması durumlarda ödün verebiliriz.

Bu Sayfaya Puan Verebilirsiniz;
[Toplam: 1 Ortalama: 5]