Reklam Bütçe Yönetimi

3’er aylık, yıllık periyotlar ile TV, Radyo reklamları için reklam bütçe yönetimi. Reklam kampanya yönetimi tek bir yerden, profesyonel uzmanlarımızın aracılığıyla zaman ve fırsat maliyetinde kazançlı olun.

Bu sayfanın özetini sesli olarak arka planda da dinleyebilirsiniz;

Bu Sayfaya Puan Verebilirsiniz;
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

REKLAM BÜTÇE YÖNETİMİ NEDİR?

tv reklam bütçe plan yönetimi

Reklamlar için planladığınız bütçenin kullanımı profesyonel ekibimiz tarafından yönetilsin. Reklam bütçe yönetimi uzun bir süreçtir. 3/6/12 aylık planlar için geçerlidir. Reklamlarınız doğru zamanda doğru yerde yayınlansın. Uzun vade için ayırdığınız bütçe dahilinde, uzmanlarımız tarafından belirlenen, hedef kitle potansiyel müşterileriniz ile izleyici sayısının yüksek olacağı önemli yayınlarda reklamlarınızı hızlıca akışa alınsın.

AVANTAJLARI

reklam bütçe yönetimi avantajları

3/6/12 aylık reklam bütçe yönetimi ve kampanya yönetimi size avantaj sağlayacağı bir çok konudan bazıları;

 • Bütçeniz etkin ve verimli kullanılır, yüksek izleyicilerin olacağı yayınlarda yer alırsınız.
 • Akışı takip etmenize, önemli yayınları sizlerin yerine belirleriz,
 • Sürpriz konuklar ve yayınlarda reklamlarınız hemen yayınlanır.
 • Zamandan ve takipten tasarruf sağlar,
 • Reklamlarınız hızlıca olması gereken programlarda yer alır.
 • Toplam bütçeniz planlanan dönem 3/6/12 ay boyunca dağıtım yapılarak, markanın sürekli görünürlüğü sağlanır.
 • Normal yayın planı ile de desteklenerek önemli yayınlarda da hızlıca yer alırsınız.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIR?

Markanızın, ürünlerinizin 3/6/12 aylık periyotlardan birine karar vermeniz gerekir. TV Radyo için reklam bütçe yönetimi , kampanya yönetimi belirlenen periyod için bütçenin belli olması gerekir. Burada en belirleyici etken bütçe seçimidir. Planladığınız zamanda ne kadar bütçe ayırabileceğinizi bizimle paylaşmanız ile bütçe özelinde aylık ortalama gider tahmini uzmanlarımız tarafından yapılacaktır.

Bütçe özelinde reklamlarınız için etkili planlar seçilir. Etkili bir reklam planını 1 yayında x3-x6-x9 tekrarlı olması gerektiği ve markanın görünürlüğüne 33-40 günden fazla ara verilmemesi gerektiğini biliyoruz. Reklamların Tüketici araştırmaları için kullandığımız diğer veriler ve kendi anketlerimizden ulaştığımız veriler ile bütçenin en doğru şekilde kullanılmasını sağlıyoruz.

Hepimiz bir tüketici olduğumuz için sizde Türketici Analizi Anketlerimize katılırsanız memnun oluruz: Anketlerimize katılmak için tıklayın.

Bütçe yönetimi için çalıştığımız müşterilerde aylık olarak reklamın değiştirilmesini öneriyoruz. Reklamda öne çıkarmak istediğiniz ürünleri aylık olarak bize göndermeniz ile reklamlarınız bu bilgiler ile düzenlenir, spot reklamı hazır olarak göndermeniz gerekir yada ekstra ücretli olarak hazırlanır, bant reklamlar da ise her ay 1 adet bant reklamı ücretsiz revize edebiliriz, onaylarınız ile yeni reklamlar bizim belirlediğimiz yada belirleyeceğimiz yayınlarda akışa alınır.

Reklamlar akışa alınmadan önce istediğiniz tüm firma yetkilileri “REKLAMLARINIZ YAYIN SIRASINDA” mesajı ile bilgilendirilirsiniz. Reklamların yayınlanacağı program başlamadan önce de canlı yayın linki ile tüm yetkililer “REKLAMLARINIZ AZ SONRA YAYINDA” mesajları ile bilgilendirilecektir. Bazı özel yayınlarda son dakika finalleri, konuğun yada konunun son anda belilendiği bazı özel yayınlarda bu bilgilendirme mesajı olmadan reklamlarınız hemen akışa alınacaktır.

Reklam bütçe yönetiminde kontrol tamamen bizdedir. Reklamın nerede kaç tekrar yayınlanacağına uzmanlarımız bütçeniz dahilinde karar verir. Planlanan dönemde reklamların dağıtılmasına özen gösterilerek kısa sürede bütçenin tüketileceği yayınlar, planlar tercih etmemeye özen gösteririz. Bütçenin planlanan döneme dağıtılabilmesi belirli yayınlar seçilir.

ÇALIŞMA ŞARTLARI

 • Markanız yada ürünleriniz 3/6/12 aylık periyotlardan seçiminizi yapmış olmanız gerekiyor. Bütçenin etkili kullanabilmesi için 3 aylık periyodun seçilmesini öneririz. Uzun dönem bir strateji izlenecekse 6 veya 12 aylık periyotlarda seçilebilir.
 • Belirlenen periyot için ayrılan bütçenin tamamı bize gönderilmedir ki reklamlarınız aksamadan yayınlanabilsin.
 • Faturalandırma aylık olarak yapılacaktır.
 • Her ayın sonunda yayınlanmış reklamlar için yayın dökümü paylaşılacaktır.
 • Reklamların yayınlandığı her farklı akıştan 1 adet yayın kaydı özel olarak hazırlanıp size gönderilecektir.
 • Her ayın sonunda bütçe / yayın tablosu sunularak, kullanılan ve kalan bütçe hakkında bilgi verilecek.
 • Anlaştığımız süre zarfında TV-Radyo reklamlarının kontrolü, yayın planı tamamen bize ait olacaktır.
 • Bu şartları ve özel şartları içeren sözleşme karşılıklı olarak imzalanacaktır.

BAŞVURU

Reklam bütçe yönetimi tek bir yerden, uzman ekip tarafından yönetilmesi için iletişim sayfamızdan yada aşağıda ki linklerden hızlıca bize ulaşabilirsiniz. İlk tanışmamızın mutlaka sizin iş yerinizde, reklamı yapılacak ürünleri görüp tanıyarak yapılmasını önemsiyoruz. Böylece ürün ve markanın nasıl tanıtılması gerektiğini, hayalleriniz konusunda daha geniş bilgi sahibi olacağız.

Bizimle iletişime geçtiğinizde reklamı yapılacak marka, ürün ve ortalama bütçeyi belirlemiş olmanızı yada sizinle beraber bizde bütçe belirlenmesi konusunda yardımcı olabiliriz.

Reklam Bütçe Yönetimi 1
Reklam Bütçe Yönetimi 2
Reklam Bütçe Yönetimi 3

TOPLANTI PLANLA

Online yada yüz yüze görüşmek için sizin de müsait olduğunuz bir gün/saat için toplantı planlayabilirsiniz.

Reklam Bütçe Yönetimi 4