YouTube Reklamları

 

 

youtube-reklamlariÇağımızda ve Ülkemizde Müzik dinlemek istediğimizde bile ilk aklımıza gelen yerdir youtube.. En iyi algılama öğretme yolu olan youtube günümüzde 7’den 70’e bir çok kişinin kullandığı bir internet sitesi ve mobil uygulamadır.

Burada reklam yapmak neden önemlidir; Youtube reklamları rakamsal olarak raporlanabilen izleyici kitlesini coğrafi veya demografik olarak hedefleyebileceğiniz sadece izlendiğinde ücret ödeyeceğiniz bir reklam platformudur. Sadece reklam yaparak değil videolarınıza özgün bir içerikle birlikte uygun etiketlemeler yaparakta izlenme sayısını artırabilirsiniz. Reklamlarla birlikte bu çalışmaları yaparsanızda youtube kanalınızdaki videolarda çok daha hızlı izlenmeler olacaktır.
Yotube-reklam-vermek-istiyorum

Bir çok sanatçı albüm çıkardıklarında kliblerini öncelikli olarak youtube’da yayınlıyor. Buradaki izlenme sayısı ise Sanatçının şarkısının ne kadar hit olduğu gündeme oturduğu algısını gösteriyor. Önemle göz önünde bulundurulması gereken Google Adwords reklamları ile Youtube Reklamları’nızı doğru yerlerde yaptırmanız hem sizi zirveye taşıyıp yıldız yapacaktır hemde kalıcı bir reklam yatırımı yapmış olmanızı sağlayacaktır.

youtube-reklam (1)

Youtube reklamları aynı zamanda satış odaklı olarakta kullanılmaktadır. Satmış olduğunuz ürünlerle alakalı kısa bir tanıtıcı film hazırlayıp reklamlarını yaptığınızda ürünlerinizin daha fazla satıldığını göreceksiniz. Youtube kullanıcıları sizin videolarınızı izlerken ürünlerin satıldığı web siteleri veya doğrudan satış için sizin belirleyeceğiniz telefon numaralarını arayarak geri dönüş sağlamış olacaksınız.

Youtube Reklamları hakkında daha deyaylı bilgiyi aşağda sizinle paylaşıyorum reklamlarınızın yayınlanacağı yerleri de görsellerde görebilirsiniz.

Sadece video reklamınız izlendiğinde para ödersiniz

Video reklamlar özelliğinde, sadece izleyiciler reklamınızı izlemeyi seçtiğinde ödeme yaparsınız. Böylece, işletmenize ilgi duymayan izleyicilere reklam vererek para kaybetmemiş olursunuz.

youtube-video-oncesi-video-reklam

İdeal müşterinize ulaşın

Doğru kişilerin kim olduklarına, nerede bulunduklarına ve nelerle ilgilendiklerine bağlı olarak bu kişilere yoğunlaşın. Örneğin, İstanbul’da yaşayan 18-34 yaş arası erkekler veya seyahat etmeyi seven kadınlar.

youtube-truview-reklam-ucretlendirme-artiyor

Reklamlarınızı çeşitli cihazlarda yayınlayın

Müşterileriniz hareket halindedir. Video reklamlarınız, müşterilerinize akıllı telefon, tablet veya bilgisayar aracılığıyla ulaşabilir. YouTube’daki tüm görüntülemelerin %25’i mobil cihazlarda gerçekleşmektedir.

youtube5

Performansınızı inceleyin

YouTube’un ücretsiz Analytics aracı, reklamlarınızı kimlerin izlediğini ve bu izleyicilerin reklamlarınızla nasıl etkileşime geçtiğini öğrenmenize yardımcı olur.

youtube-reklam-ajansi

Takip oluşturun

Reklamlarınız; video paylaşımlarını ve yeni kanal aboneliklerini artırarak müşterilerinizle iletişim kurma fırsatı yaratır.

yt-advertise-whyitworks-subscribe

Merak ettikleriniz, Youtube Reklamları Fiyatları Nasıl belirlenir sorularına yanıt almak için “Biz Sizi Arayalım” formundan bilgilerinizi bize gönderebilirsiniz.

maxresdefault