Türkiye Geneli TV Reklamları

TÜRKİYE GENELİ REKLAMLAR

Türkiye Geneli TV reklam, TRT-1, ATV, NOW, Show, Star, KanalD, TV8, diğer kanallar ve haber, spor, ekonomi TV’lerde alt bant ve spot video tv reklam. Türkiye Geneli 68+ TV’de Avrupa’da 8 TV’de markanıza, ürünlerine ve bütçenize uygun TV reklam fiyatları ile planlar öneriyoruz. 2014 yılından günümüze TV reklam sektöründe ki tecrübelerimize güvenin.

TV Reklam sayfamızın özetini sesli olarak dinleyebilirsiniz.

TV REKLAM TÜRLERİ

TV’de Alt bant ve spot (video) olarak 2 türde TV reklamları yayınlanır.

türkiye geneli tv reklam
  1. ALT BANT TV REKLAM: Yayın esnasında ekranın altında logo, görsel ve sloganınızın 8″ saniye yada 10″ saniye olarak gösterildiği reklam türüdür. Ana Haber bültenlerinin içinde alt bant reklam yayını yasaktır. Rezervasyonunuz ile 1 adet bant reklam hazırlığı ücretsizdir. Bant reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…
  2. SPOT VİDEO TV REKLAM: Yayın reklam arasına gittiğinde ekranı kaplayan -video- olarak gösterilen reklam türüdür. Süre/saniye alt-üst sınırı yoktur. Hazır olarak gönderilmeli yada ücreti karşılığında hazırlıyoruz. Spot reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…

Diğer reklam türleri için iletişime geçebilirsiniz.

TV REKLAM YAYIN SAATLERİ

TV‘de 3 farklı zaman dilimine göre ve her birinde de farklı fiyatlar ile reklam rezervasyonları alınır, yayınlanır.

  • OPT: Gündüz Kuşağı (07:00-17:00)
  • PT: Akşam kuşağı, dizi tekrar, özet yayınları, film yayınlarını içerir (17:00’den sonrası)
  • PT GOLD KATEGORİ: Dizi, program yeni bölüm yayınlar veya önemli konuklar.

TV REKLAM PLANI NASIL OLMALIDIR?

Reklam, pazarlamanın bir kolu olduğu unutulmamalıdır. Duyurulmak/hatırlatılmak istenen kampanya, marka ile potansiyel müşteri arasında bir köprüdür. Tüketirken tüketilmemek, kişinin kendisine zarar verebilecek düzeyde algılara sebep olmamak asıl önceliğimizdir. Türkiye geneli TV reklam ile marka/ürün/hizmet/kampanyalarınızı aynı anda çoğu potansiyel müşterilerinize ulaştırır. Markalaşma ve güvenilir marka algısı vermek için TV reklamlarının gücü kullanılır.

Günümüzde, RTÜK kuralları nedeniyle TV reklamları sıkı denetimden geçer ve yalan/yanlış beyanlarda tüm taraflara ciddi cezalar verilir. Bu nedenle TV reklamları, izleyiciye güveni ve marka trendini arttırmaktadır. Markanıza yapacağınız en önemli yatırım bütçenize göre, doğru planda TV reklamları ile yayınlanmaktır.

türkiye geneli tv reklam nasıl olmalıdır

RAKGs DEĞERİ Nedir? SardunyaReklam’ın tüketici davranışları analizimize göre bir bireyin izlediği reklamın aklında kalması/tepki vermesi için gereken gösterim/tekrar sayısıdır. Biz buna RAKGs DEĞERİ diyoruz, açılımı ise Reklamın Akılda Kalması için Gösterim Sayısıdır. Son yapılan araştırmalarımız sonucunda 1 izleyicinin 1 markanın reklamına tepki verebilmesi için aynı reklamı en az 13-17 kere görmesi gerekir. RAKGs değeri sektöre ve reklam içeriğine göre +/- değişiklik gösterebilir. Bu rakamları belirlediğimiz tüketici davranışlarını analiz etmemizi sağlayan araştırmalar yapıyoruz. Ayrıntılı bilgi ve sizde bu araştırmalara katılmak için tıklayın.

O.P.A Nedir?: Sardunya Reklam olarak TV reklamlarında bütçe belirlenmesini kolaylaştırmak ve bütçeye göre seçimler yapabileceğiniz Otomatik Planlama Aracı hazırladık. OPA bir excel dosyasıdır, reklam türü, 1 reklam süresi, tekrar ve gün sayılarını girmeniz ile sektörünüze özel önerdiğimiz tüm yayın planları için fiyatlar otomatik belirir ve aralarından bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz. OPA dosyasını sektörünüzle ilgili arkadaşımızdan isteyebilirsiniz.

SardunyaReklam olarak, TV reklamlarında bütçe/etki oranında en verimli modelleri geliştirme gayretindeyiz. Bunlardan bazılarını açık olarak yayınlıyoruz, bazılarını da sektör özelinde sadece müşterilerimize öneririz. 2014 yılından günümüze her gün tecrübelerimize ve kendi geliştirdiğimiz tekniklere yenilerini eklemekteyiz. Bütçe/etkisi ile sektörünüzün reklam uzmanı arkadaşlarımızın size özel en iyi planı önermeleri için bizimle iletişime geçin.

türkiye geneli tv reklam planı nasıl olmalıdır

Geçtiğimiz 10 yılda anlık hislerin değişim süresi ortalama 7-8 saniye iken, günümüzde ise hislerin değişim süresi 4-5 saniyelere kadar düşmüş durumda. Bu şu demek oluyor ki, artık bir izleyicinin reklamınızı izlemeye devam edebilmesi için dikkatini ilk 4-5 saniyede çekmeniz gerekir. Potansiyel müşterilerinize reklamlarınızı gösterirken reklam içeriği bu yüzden çok önemlidir. Profesyonel tecrübelerimizle belirtmek isteriz ki tüm mecralar için reklamınızı hazırlarken/hazırlatırken, reklam içeriğinde bulunmasını istediklerinizi belirlerlerken bir içeriğin gerçek bir reklam olabilmesi için; Dikkat Çekici, Sade/Basit, Merak Uyandırması, Kısa ve Harekete Geçirici olmasına özen gösterilmesiniz öneririz.

TV reklamlarına ayırdığınız bütçenizin verimli olabilmesi için ise; DOĞRU YAYIN PLANI + YÜKSEK FREKANS + SÜREKLİLİK denklemine göre RAKGs değeri de dikkate alınarak yayın planı hazırlanmalıdır yada TV reklamlarına ayıracağınız bütçenize göre bu denklemde reklam yayın planı olmalıdır. TV reklamları tecrübelerimizle profesyonel yayın planı için bizden destek alabilirsiniz

Bir tüketicinin bir reklamı/markayı tamamen unutması 33-40 gün civarıdır ve her geçen yılda bu süre daha da kısalmaktadır. Bu nedenle TV reklam planları, RAKGs de dikkate alınarak olabildiğince aylara yaymak ve ilk reklam planında ki markamızı desteklemek için iki yayın planı arasında uzun süre ara verilmemesini öneririz.

2014 yılından itibaren TV reklamlarında ki tecrübelerimizle sektörünüze, hedef kitlenize ve bütçenize göre TV reklam yayın planı için hemen bizimle iletişime geçin.

TÜRKİYE GENELİ TV REKLAM FİYATLARI

Türkiye Geneli TV reklam fiyatları birim saniye üzerinden hesaplanır. Kanaldan saniye satın almış olursunuz. OPT, PT ve Gold Kategorisine giren programlar için alt bant, spot video TV reklam birim saniye fiyatları aylık olarak +- değişiklik gösterir.

saniye fiyatları ile TV reklam rezervasyonu, tecrübelerimizle sektöre ve hedef kitleye göre bütçe/etki özelinde reklam yayın planı için hemen bizimle iletişime geçin;

türkiye geneli reklam santral bağlan
türkiye geneli tv reklam whatsapp hattı
türkiye geneli reklam e mail iletişim
türkiye geneli tv-radyo-reklamları-toplantı-planla

TV reklam sayfamızı(bu sayfayı) reklam ile ilgili departmanınıza Gönderin/Paylaşın;

SardunyaReklam; Variyetli Reklam ve Dan. Hiz. Tic Ltd Şti markasıdır. 2014 yılından günümüze TV reklam planı, rezervasyon ve reklam yayınları için kanal yönetimleri ile işbirliği yapmaktayız.

TV LİSTESİ

Türkiye’de 68 TV’de reklamlarınızı yayınlıyoruz. Reklamı yapılacak ürüne, markaya göre bütçenize uygun reklam yayın planı tecrübelerimiz ile doğru yayın planı için bizimle iletişime geçiniz. TV Reklam sağlayıcılığı yaptığımız televizyon kanalları;

Türkiye Geneli Ana akım medyada reklamlar TV kanallarımız: TRT-1, ATV, Kanal D, FOX-NOW TV, Star TV, Show TV, TV8 reklam ve rezervasyon için iletişim geçin

Türkiye Geneli ana akım TV kanallarında reklam

Türkiye Geneli reklamlar yayınladığımız telematik haber TV kanallarımız: TRT Haber, AHaber, CnnTÜRK, HaberTÜRK, NTV, TGRT Haber, TV100, HalkTV, Sözcü TV, TELE1, HaberGlobal, TVnet, TV5, Ülke TV, Ulusal Kanal reklam ve rezervasyon için iletişime geçin.

türkiye geneli haber tv reklam

Türkiye Geneli reklam yayınladığımız ekonomi TV kanallarımız: Bloomberg HT, APara, EkoTÜRK TV reklam ve rezervasyon için iletişime geçin.

Türkiye Geneli TV Reklamları 1

Türkiye Geneli reklam yayınladığımız spor TV kanallarımız: TRT Spor, BeINSports, ASpor, SSport, EXXEN TV reklam ve rezervasyon için iletişime geçin.

spor tv reklam

Türkiye Geneli reklam yayınladığımız TV kanallarımız: Beyaz TV, Kanal7, TV8,5 teve2, A2, 360TV, TRT Türk, TRT Avaz, TV2, WM, Flash TV TV reklam ve rezervasyon için iletişime geçin.

Türkiye Geneli TV Reklamları 2

Türkiye Geneli reklam yayınladığımız belgesel TV kanallarımız: TLC, DMAX, NatGeo, TRT Belgesel, Discovery, Bereket TV, Animal Planet, Toprak TV, Köy TV, Av TV, Yaban TV, Çiftçi TV reklam ve rezervasyon için iletişime geçin.

belgesel tv reklam

Türkiye Geneli reklam yayınladığımız dini TV kanallarımız: Diyanet, VAV TV reklam ve rezervasyon için iletişime geçin.

diyanet tv vav tv reklam

Türkiye Geneli reklam yayınladığımız çizgi film TV kanalları: Minika GO, Minika Çocuk, Smart Çocuk, Disney Channel, Cartoon Network TV reklam ve rezervasyon için iletişime geçin.

çizgi film tv reklam

Türkiye Geneli reklam yayınladığımız müzik TV kanallarımız: TRT Müzik, Dream TV, NR1 TÜRK, Power TV reklam ve rezervasyon için iletişime geçin.

müzik tv reklam

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

Güncel tüketici davranışlarını analiz ettiğimiz, RAKGs değerlerini belirlediğimiz anketlerimize katılmak için tıklayın
3/6/12 Aylık periyotlarla uzun dönem TV reklam rezervasyonları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın
Reklamların hukuk onayı ve SardunyaReklam prensipleri uygunluğu hakkında bilgilendirmeler için tıklayın.
Ölçümler, reytingler hakkında şeffaf bilgiler için tıklayın.