Seçim Sonuçları TV REKLAM

SEÇİM SONUÇLARI | TV REKLAM

Seçim sonuçları yayınlarında TV alt bant ve spot (video) reklam. Seçim sonuçlarının yayınlandığı ekranlarda TV reklamları ile markanız/ürünlerinizin tanıtımını yapın. Seçim sonuç ekranında reklamlarınızı yayınlayabileceğiniz TV’ler: FOX TV, ATV, AHaber, HaberTÜRK, CnnTÜRK, NTV, Halk TV ve Sözcü TV ekranlarında reklamlarınızı yayınlıyoruz.

Bu sayfanın özetini SESLİ olarak dinleyebilirsiniz;

Seçim Sonuçları TV REKLAM 1

Seçim Sonuçları Ekranlarında ki TV Reklamları MARKA’nıza yapılan yatırımdır. Bütçenize göre yüksek tekrarlı reklamlar öneririz. Tek yayın olduğu için bu yayında bütçenize göre x3 – x6 – x9 tekrarlı planlar öneririz.

Tüketici davranışları analizimize göre bir(1) bireyin izlediği reklamın aklında kalması, tepki verebilmesi için aynı reklamı bir yayında en az 3 yada 6 yada 9 kere görmesi gerekir. (Bu tekrar sayısı sektöre, reklam içeriğine göre +- değişiklik gösterebilir.) Bütçenize uygun tekrar sayısı belirlemek için bizimle iletişime geçiniz.

Seçim Sonuçları TV REKLAM 2

SEÇİM SONUÇLARI EKRANLARI | REKLAM TÜRLERİ

Alt bant ve/veya spot(video) reklam siparişleri/rezervasyonları alıyoruz. Diğer türlerde reklamlar için iletişime geçebilirsiniz.

BANT REKLAMSPOT REKLAM
Seçim Sonuçları TV REKLAM 3Seçim Sonuçları TV REKLAM 4
BANT REKLAM: Program yayınlanırken ekranın altında logo, yazı ve görsellerin yer aldığı reklam türüdür. Standart 8″ yada 10″ saniye olmalıdır. Rezervasyonunuz ile 1 adet bant reklam hazırlığı bizim tarafımızdan ücretsizdir. Bant reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…SPOT REKLAM: Program reklam arasına gittiğinde ekranı kaplayan, video olarak gösterilen reklam türüdür. Süresini siz belirlersiniz. Saniye olarak alt-üst süre sınırı yoktur. Yayınlanacak spot-video ücreti karşılığında hazırlanır yada hazır olarak gönderilmelidir. Spot reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…

Reklam, sanat değil, pazarlamanın koludur. Reklam: Marka/ürün/hizmetinizi tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak/oluşturmak/hatırlatmak için potansiyel müşterilerinize ulaştığınız araçlar bütünüdür.

Geçtiğimiz on yılda anlık hislerin değişim süresi 7-8 saniyeyken, günümüz on yılında hislerin değişim süresi 4-5 saniyelere kadar düşmüş durumda. Potansiyel müşterilerin reklamınızı gördüğü anda ilgisini çekebilmek için reklam içeriğinin dikkat çekici, sade, merak uyandırması, harekete geçirici olması gerekir.

Bir içeriğin reklam olabilmesi için önerimiz; Dikkat Çekici + Merak Uyandırıcı + Harekete Geçirici = REKLAM

Bizden yapacağınız kullanımlarda reklam hazırlığı aşamasında profesyonel destek vermekteyiz.

SEÇİM SONUÇLARININ YAYINLANACAĞI EKRANLAR

Seçim Sonuçları TV REKLAM 2

Seçim sonuçları yayın yasağı 21:00’de bitecektir. Fox TV, ATV, TRT-1, AHaber, CnnTÜRK, HaberTÜRK, NTV, Halk TV, Sözcü TV ekranlarında alt bant ve spot video reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Seçim Günü TV Reklamları | YAYIN DİLİMLERİ

Seçim günü 3 farklı dilime göre reklam fiyatları belirlenir.

 1. Gündüz kuşağı (07:00-16:59)
 2. Akşam kuşağı (17:00’den Sonrası)
 3. Balkon konuşması

TV dışında canlı yayınlanan diğer tüm platformlarda da (Web, Digitürk, DSmart, TV+, Tivibu vb.) reklamlarınız otomatik yayınlanır.

Seçim Günü | TV REKLAM FİYATLARI

Seçim günü rezervasyon yapacağınız kanallarda ki 3 farklı dilime reklamlar birim saniye üzerinden fiyatlandırılır. İlgili TV’lerden saniye satın almış/kullanım yapmış olursunuz.

Seçim günü TV reklamlarına ayırdığınız bütçenizin verimli olabilmesi için önerimiz: DOĞRU YAYIN PLANI + YÜKSEK FREKANS denklemine göre yayın planı hazırlanmalıdır. Yada bütçenizi bu denkleme göre planlamalıyız.

Günümüzde bireylerin bir şeyi tamamen unutması yada daha az hatırlaması için geçen süre 41 gün civarındadır. Bu nedenle devam günlerde de hatırlatıcı reklamlar ile markanızı/ürünü/hizmetinizi desteklemek gerektiği konusunda da bilgilendirmek isteriz.

seçim günü sandık sonuçları TV reklam fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Fiyat listesini sizinle daha hızlı paylaşabilmemiz için reklamı yapılacak sektörü/ürünü belirtmenizi rica ederiz. Hızlıca güncel fiyat listesini sizinle paylaşıyor olacağız.

Seçim Sonuçları | TV REKLAM REZERVASYONU

Sırasıyla;

REKLAM SANAT DEĞİLDİR, PAZARLAMANIN BİR KOLUDUR!

Reklam: Marka/ürün/hizmetinizi tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak/oluşturmak/hatırlatmak için potansiyel müşterilerinize ulaştığınız araçlar bütünüdür.

Görsel/bütçeden önemli olan yayın planı ve daha da önemlisi içeriktir. İzleyicinin dikkatini içerikle çekeriz.

TV Reklamları; markanıza yapılan yatırımdır. TV Reklamları ile potansiyel müşterilerinizin markanıza olan güveni/ilgisi artar.

Reklamın görsel olarak güzel olmasından çok mesaj/içerik daha önemlidir. Geçtiğimiz on yılda anlık hislerim değişim süresi ortalama 7.2 saniye ilen, günümüz on yılında bu süre ortalama 4,5 saniyelere kadar düşmüş durumda. Potansiyel müşterilerin reklamınızı gördüğü anda ilgisini çekebilmek için reklam içeriğinin dikkat çekici, sade, merak uyandırması, harekete geçirici olması gerekir. Bütçeyi verimli kullanmak, yayın planında da yüksek tekrar sayısını yakalamak için bir(1) reklamın uzunluğunun da kısa olmasını öneririz.

Bir içeriğin reklam olabilmesi için önerimiz; Dikkat Çekici + Merak Uyandırıcı + Harekete Geçirici = REKLAM

TV'de ki reklamlarınızda bant reklam mı, spot reklam mı? Yada bütçeye göre ikisinin de beraber mi kullanılmasına karar vermeliyiz. 

BANT REKLAM NEDİR?SPOT REKLAM NEDİR?
Seçim Sonuçları TV REKLAM 6 Seçim Sonuçları TV REKLAM 7 
BANT REKLAM: Programlar yayınlanırken ekranın altında gösterilen reklam türüdür. Standart 8" yada 10″ saniye olmalıdır. Ana Haber bültenlerinin içinde bant reklam yayını yasaktır. Rezervasyonunuz ile 1 adet bant reklam hazırlığı bizim tarafımızdan ücretsizdir. Bant Reklam Teknik bilgi için tıklayın...SPOT REKLAM: Programlar reklam arasına gittiğinde ekranı kaplayan-video- olarak gösterilen reklam türüdür. Süresini siz belirlersiniz. Alt-Üst limit yoktur. Yayınlanacak spot-video ücreti karşılığında hazırlanır yada hazır olarak gönderilmelidir Spot Reklam Teknik Bilgi için tıklayın...

Reklamlarınızı yayınlamak istediğiniz programlar ve bu yayınlarda kaç tekrar ile kaç gün boyunca yayın olacağı belli olmalıdır. Aylık olarak birim saniye fiyatları değiştiği için buradan fiyat paylaşamıyoruz. Bütçenize göre plan yada istediğiniz planın maliyetlendirilmesi yapılmalıdır. Reklam planı önerimiz; Doğru Yayın Planı (Potansiyel müşterilerinizin ilgisini çektiği yayınlar.) + Yüksek Frekans (Bir yayında psikolojik olarak akılda kalıcılık için 3/6/9 kuralına göre reklam tekrarı-frekans- öneririz.) + Sürekliliğin(özellikle ilk yayın planı bittikten sonra 40 günden fazla ara verilmemelidir.)

1-Reklam ve 2-Yayın Planı hazır olduktan sonra reklam ve toplam kullanılacak süre özelinde hukuk onayına gönderilir. Hukuk onayı 2-3 iş saati sürmektedir. Cuma öğleden sonraya denk gelmesi durumunda Pazartesi'ye sarkabilir.

Olası cezalardan kaçınmak için Müşteri Açılış Evrağımıza(temsilci arkadaşımız size gönderecektir) kaşe-imza ile bize göndermeniz ve reklam içeriğinde geçen iddialı kelimeleri ispatlayıcı belgeler ve markanın sektörüne göre resmi kurumlara kayıt olduğu belgeleri hazır olmalıdır.

Hukuk departmanı reklamda kayan yazı ile izleyicinin bilgilendirilmesini isteyebilir veya reklamın yayınını izin vermeyebilir. Tüm bu önlemlere rağmen olası cezalardan yine tüm taraflar sorumlu olacaktır.

SardunyaReklam olarak hukuken uygun olsa da izleyiciyi yanıltmamak için reklam süresi boyunca sabit yazının bulunmasını isteyebiliriz veya reklamın bizim tarafımızdan yayınını istemeyerek görüşmeleri sonlandırabiliriz. 

RTÜK Kurallarına göre reklam yasağı olan sektörler veya reklam yayınlama şartlarından bazıları;

 1. Türkiye Cumhuriyeti Kanunları'na aykırı olan tüm reklamların yayını yasaktır.
 2. Sağlık sektörü-Medikal, İlaç vb.- sektörleri ve bir insanın kusurlarını/hastalığını ifade eden/çağrışım yapan reklamlar yasaktır. Bu firmalar, isimlerinin reklamlarını yapabilir ama hastalık ile ilgili reklamlar yapamaz. İsimleri hastalığı/rahatsızlığa çağrışım yapıyorsa yine reklamına onay verilmeyecektir.
 3. 2 Yaş altı çocuklara ve engellilere hitap eden tüm reklamların yayını yasaktır.
 4. Kripto para/borsa/iddia/bahis/arkadaşlık sitelerinin reklamları bazı şartlara bağlıdır: SPK Lisansı olmalıdır, ilgili markanın adını içeren vergi levhasının en az 3 yıllık TR içinde kayıtlı olması. Yatırım tavsiyesi içermemelidir. Tüm bu şartlar sağlansa bile hukuk departmanı reklama onay vermeyebilir.
 5. Gıda sektörünün reklamlarında kayan yazı kullanılmalıdır. Kullanılacak kayan yazı içeriği hukuk tarafından iletilecektir.
 6. Avukat/Muhasebeci/Doktor/Psikolog/Psikayatr/Mimar/Diyetisyen gibi sektörlerin reklamları yasaktır.
 7. Cinsellik içerikli/çağrışımlı reklamlar yasaktır.
 8. Diğer sektörlerde ki reklamların içeriğine göre kayan yazı uyarısı yapılabilir yada onay/red verilebilir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bu kuralları ihlal ederek reklamları yapan/yayınlayan tüm taraflara cezalar en az 600bin TL'den başlamaktadır. Yada sadece reklam içeriğinde ki taahhüdünü yerine getirmeyen firma Reklam Kurulu'nun vereceği cezadan sorumlu olacaktır.    

Bu aşamaya kadar REKLAM'lar hazır, YAYIN PLANI netleşmiş ve HUKUK ONAYI alınmış olmalıdır. Yayın planında ve güncel/kullanılacak süreye göre fiyatlar üzerinde anlaştıktan sonra YAYIN PLANI'nı tarihleri ile içeren sözleşme bizim tarafımızdan kaşe-imzalı olarak size gönderilerek ödemenin tamamlanması beklenir.

Sonraki aylara sarkan yayınlar için birim saniye fiyatları değişebilir, reklamların yayınlanacağı dönemde ki birim saniye fiyatları ile sözleşme güncellenebilir. Uzun dönem rezervasyonlarda da sonraki aylarda birim saniye fiyatlarının değişeceğini belirtmek isteriz. Ayrıntılar 5-ÖDEME/FATURA sekmesinde. 

Faturalar reklamların yayınlandığı ayda kesildiği için ÖDEMELER aylık olarak yapılmalıdır. Ödemeler, reklamlar yayına başlamadan önce peşin olarak yapılmalıdır. Kredi Kartına tek çekim yapılabilir. Bir kısmı kredi kartı ile diğer kısmı peşin(EFT/Havale) olarak yapılabilir. Nakit-Çek-Senet-Gayrimenkul türünde ödemeleri kabul edemiyoruz.

Bir sonraki aylara sarkan yayın planlarında ödemeler yine aylık olarak yapılabilir. Birim saniye fiyatları aylık olarak değişecektir, bu nedenle her ayın başında içinde bulunan plan için yeniden hesaplama yapılarak ödeme alınacaktır. 

Uzun dönem planlarda peşin ödeme yapmanız durumunda birim saniye fiyatları sabitlenebilir(Kesin olmamakla). Hukuk onayı aşamasında 'planın tüm tutarını yayından önce peşin ödeme' yapacağınızı belirtmenizle netleşecektir.

Uzun dönem planlarda peşin ödeme yapmış olsanız bile faturalarınız yayın olduğu aylarda aylık olarak kesilecektir.   

ÖDEME tamamlandıktan sonra reklamlarınız yayın sırasına alınır ve bu süreçten itibaren bizimle paylaşacağınız cep telefonlarına SMS bilgilendirmesi iler OTO-KONTROL süreci başlar. İstediğiniz sayıda cep numarası paylaşabilirsiniz. Yetkililerin telefonlarına yayın sırasına alınan reklamların planını içeren tablo ile REKLAMLARINIZ YAYIN SIRASINA ALINDI! sms'i alıyor olacaksınız. SMS gelmemesi durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yoğun planlarda telefonunuzu meşgul etmek için günde sadece bir kaç kez SMS gelmesini de talep edebilirsiniz/önerebiliriz.

Seçim Sonuçları TV REKLAM 8

Reklamlarınızın yayınlanacağı program başlamadan önce REKLAMLARINIZ AZ SONRA .... TV'de içeren SMS rezervasyon yaptığınız TV'nin canlı yayın linki ile size gönderiyor olacağız. 

Reklamlar telematik olarak sıraya alınır. Yayından önce reklamın yayınlanacağı net saat:dakika:saniye bilenemiyor. Ama reklamlarınız ilgili programın içerisinde yayınlanacaktır. Örneğin x6 tekrar bant reklam rezervasonu yapılmışsa her x1 reklam olabildiğince eşit süreler arasında yayınlanmaya çalışılır. Spot reklam rezervasyonunda ise reklam arasında her hangi bir yerde yayınlanacağı gibi ilk veya son reklam rezervasyonları özel fiyatlanacağı için yerleri bellidir.    

Rezervasyon yaptığınız programda reklamlarınıza rastlamamanız durumunda hemen sizinle ilgilenen arkadaşımızla iletişime geçin lütfen. Yayın kaydı çekilir sizinle paylaşılır, eğer reklam yayınlanmamışsa kanal ve dilim(opt-pt) değişmemek şartıyla istediğiniz bir zamanda telafi yayın planı yapabiliriz. 

Reklam yayın planı bittikten sonra komple bir yayın dökümü çekilecektir. Bu yayın dökümünde reklamların yayınlandığı tarih/saat:dakika/saniye bilgisi yer alacaktır. Sipariş verilen süre ile yayınlanan süre arasında - fark olması durumunda telafi yayın planı yapılır.

Bu ayrıntılı yayın dökümünü bağımsız kuruluşlardan ücreti karşılığında sizde alabilirsiniz. Bu isteğinizi bizimle paylaşmanız ile memnuniyetle bu kuruluşların da isimlerini sizinle paylaşıyor oluruz. 

Ofisiniz/fabrika/depo gibi müşteri karşılama ekranlarınız, arşiv yada sosyal medya hesaplarınızda yayınlamanız için rezervasyon yaptırdığınız her farklı programdan x1'er örnek yayın kaydı olarak sizinle paylaşılacaktır. Şüphe ettiğiniz yayınlar içinde video paylaşıyor olacağız. Bant ve Spot reklam birlikte kullanımlarda kolajlı bir şekilde reklamları birleştirerek te paylaşabiliriz.

Bu videoları sosyal medya hesaplarınızda yayınlarken telif haklarını ihlaline sebep olabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Özellikle SüperLig maçlarında yayınlanan reklamları sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ile telif hakkı ihlali alabileceğinizi belirtmek isteriz. Diğer yayınlarda çok bir sorunla karşılaşmadığımızı belirtmek isteriz.

Kanalların yayın yönetimi, sosyal medya yönetimleri ve hukuk birimleri birbirinden farklı/bağımsız olduğu için çok müdahale etme fırsatımız olmayabiliyor. Bilginize. 

Ayrıca sizinle paylaşılan yayın kaydı SardunyaReklam'ın sosyal medya hesaplarında da yayınlanacağını belirtmek isteriz. 

SardunyaReklam olarak SOSYAL SORUMLULUĞUMUZUN farkındayız. Bu hizmetler sadece SardunyaReklam'da.

Rezervasyon yaptığınız her tutarın %1'i bağış olarak sosyal sorumluluk için sizinle paylaşılacak kurumlardan istediğinize, sizin adınıza bağışlanacaktır. Bağış yapıldığına dair evrağın tutarının göründüğü şekilde sizlerle paylaşacağız. Tutarın maskelenerek sosyal medya hesabımızın hikaye kısmında paylaşıyor olacağız. (Bu davranışımızı hikayelerimizde paylaşıp/paylaşmamak konusunda çok kararsız kaldık, paylaşım yapma kararımızı örnek bir davranış olduğunu düşündüğümüz için bizimle aynı yada diğer sektörlere de ilham vermek için tutarın yazdığı kısım maskelenerek paylaşma kararı verdik.)

INSTAGRAM: SARDUNYAREKLAM

Seçim Sonuçları TV REKLAM 9  Bu proje 1 Ağustos 2022'den beri faaldir. 


Üreten Türkiye'ye, üreticilerimize destek için sipariş tutarında %8 indirim yapıyor olacağız. Bunun için "yerli üretim" belgesini ibraz etmeniz yeterlidir. Şehit ve Gazi ailelerimizin 1. derece yakını olup işletmesinin reklamlarını yapmak isteyen herkes için de "belge ibrazı" ile bu %8 indirim geçerlidir. 

Seçim Sonuçları TV REKLAM 10

  Bu proje 1 Ağustos 2022'den beri faaldir. 


İzleyiciyi yanıltıcı içerikli reklamlar TCK ve RTÜK kurallarına uygun olsa bile ancak reklam süresi boyunca ekranda sabit kalacak uyarı yazıyla yayınlanabileceğimizi yada maddi/manevi büyük bir hasara sebep verebileceği ihtimali varsa bizim tarafımızdan onaylanmayacağını ve görüşmeleri sonlandıracağımız konusunda da hassasiyetimizi belirtmek isteriz.