İngiltere TV Reklam

İNGİLTERE TV REKLAM

İngiltere TV reklam, ATV Avrupa, Euro Star, Show TÜRK, Euro D, TV8 int, TGRT Eu, Kanal 7, BeinSports Avrupa TV alt bant ve spot video İngiltere reklam. Bu kanallar Türkiye’de yayın yapan kanalların Avrupa ki türkçe yayın yapan kanallarıdır. İçerik ve yayın saatleri aynıdır. Güncel İngiltere TV reklam fiyatları ile hedef kitlenize özel planlar öneriyoruz. 2014 yılından günümüze İngiltere TV reklam sektöründe ki tecrübelerimizle reklamlarınızı planlıyor, yayınlıyor, raporluyoruz.

ingiltere tv reklam

Bu sayfanın özetini sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Bu Sayfaya Puan Verebilirsiniz;
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İNGİLTERE TV REKLAM TÜRLERİ NELERDİR?

TV’de Alt bant ve spot (video) olarak 3 türde TV reklamları yayınlanır. Diğer reklam türleri için iletişime geçebilirsiniz.

almanya tv reklam
 • ALT BANT TV REKLAM: Yayın esnasında ekranın altında logo, görsel ve sloganınızın 8″ saniye yada 10″ saniye olarak gösterildiği reklam türüdür. Ana Haber bültenlerinin içinde alt bant reklam yayını yasaktır. Rezervasyonunuz ile 1 adet bant reklam hazırlığı ücretsizdir. Bant reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…
 • SPOT VİDEO TV REKLAM: Yayın reklam arasına gittiğinde ekranı kaplayan -video- olarak gösterilen reklam türüdür. Süre/saniye alt-üst sınırı yoktur. Hazır olarak gönderilmeli yada ücreti karşılığında hazırlıyoruz. Spot reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…
 • SİNGLE SPOT VİDEO TV REKLAM: Yayın reklam arasına gitmeden tek bir reklam için program reklam arasına gider, tek bir adet spot video reklamınız yayınlanır, spot reklama x3 fiyat tarifesi uygulanır, ekranı kaplayan -video- olarak gösterilen reklam türüdür. En az 30 saniye olması istenir. Hazır olarak gönderilmeli yada ücreti karşılığında hazırlıyoruz. Single reklam için teknik/daha fazla bilgi için tıklayın…

İNGİLTERE TV REKLAM PLANI NASIL OLMALIDIR?

Reklam, pazarlamanın bir koludur. İngiltere için TV reklamları ile marka/ürün/hizmet/kampanyanızı potansiyel müşterilerinize aynı anda izletebileceksiniz.

Günümüzde, RTÜK kuralları nedeniyle TV reklamları sıkı denetimden geçer ve yalan/yanlış beyanlarda tüm taraflara ciddi cezalar verilir. Bu nedenle TV reklamları, izleyiciye güveni ve marka trendini arttırmaktadır. Markanıza yapacağınız en önemli yatırım bütçenize göre, doğru planda TV reklamları ile yayınlanmaktır.

avrupa tv reklam yayın planı nasıl olmalı

sİRGS: Tüketici davranışları analizimize göre bir bireyin izlediği reklamın aklında kalması, tepki verebilmesi için aynı reklamı sektöre göre en az 13-17 kere görmesi gerekir. Biz buna sİRGS SİSTEMİ diyoruz. Sabit bir İzleyicinin Reklamı Görme Sayısı, tekrar/adet/frekans sayısı olarak da bilinmesiyle de farkı ise aynı yayını izleyen bir izleyiciye gösterilen reklam sayısıdır. sİRGS değeri sektöre ve reklam içeriğine göre +/- değişiklik gösterebilir. Bu rakamları belirlemek için tüketici davranışlarını analiz etmemizi sağlayan araştırmalar yapıyoruz. Ayrıntılı bilgi ve sizde araştırmalara katılmak için tıklayın.

O.P.A: Sardunya Reklam olarak TV reklamlarında bütçe belirlenmesini kolaylaştırmak ve bütçeye göre seçimler yapabileceğiniz Otomatik Planlama Aracı hazırladık, OPA bir excel dosyasıdır, reklam türü, bir reklam süresi, tekrar ve gün sayıları girmeniz ile tüm yayınlar için planlama otomatik belirir ve aralarından bütçenize göre seçimler yapabilirsiniz.

avrupa tv reklam planı nasıl olmalıdır

Geçtiğimiz on yılda anlık hislerim değişim süresi ortalama 7-8 saniyeyken, günümüz son on yılda ise hislerin değişim süresi 4-5 saniyelere kadar düşmüş durumda. Potansiyel müşterilerinize reklamlarınızı gösterirken reklam içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Profesyonel önerimiz herhangi bir içeriğin reklam olabilmesi için; Dikkat Çekici, Sade/Basit, Merak Uyandırması, Kısa ve Harekete Geçirici olmasını öneririz.

TV reklamlarına ayırdığınız bütçenizin verimli olabilmesi için; DOĞRU YAYIN PLANI + YÜKSEK FREKANS + SÜREKLİLİK denklemine göre sİRGS dikkate alınarak yayın planı hazırlanmalıdır yada bütçenizi bu denkleme göre planlamalıyız.

Bir tüketicinin bir reklamı/markayı tamamen unutması 33-40 gün civarıdır ve her geçen yılda bu süre daha da kısalmaktadır. Bu nedenle TV reklam planları, sİRGS de dikkate alınarak olabildiğince aylara yaymak ve ilk reklam planında ki markamızı desteklemek için iki yayın planı arasında uzun süre ara verilmemesini öneririz.

Bütçeye göre doğru yayın planı, sizin istediğiniz yayın planının bütçelendirmesi için bizimle iletişime geçin.

FAYDALI BAĞLANTILAR

 • Güncel tüketici davranışlarını analiz ettiğimiz anketlerimize katılmak için tıklayın
 • 3/6/12 Aylık periyotlarla uzun dönem TV reklam rezervasyonları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın
 • Reklamların hukuk onayı ve SardunyaReklam prensipleri uygunluğu hakkında bilgilendirmeler için tıklayın.
 • Ölçümler, reytingler hakkında şeffaf bilgiler için tıklayın.

YAYIN DİLİMLERİ

TV‘de 3 farklı zaman dilimine göre ve her birinde de farklı fiyatlar ile reklam rezervasyonları alınır, yayınlanır. Türkiye saatine göre değerlendiriniz.

 • Gündüz Kuşağı (07:00-17:00)
 • PT: Akşam kuşağı, dizi tekrar, özet yayınları, film yayınlarını içerir (17:00’den sonrası)
 • PT GOLD KATEGORİ: Dizi, program yeni bölüm yayınlar veya önemli konuklar.

İNGİLTERE TV REKLAM FİYATLARI

TV reklam fiyatları birim saniye üzerinden hesaplanır. Kanaldan saniye satın almış olursunuz. OPT, PT ve Gold Kategorisine giren programlar için alt bant, spot video TV reklam birim saniye fiyatları aylık olarak +- değişiklik gösterir.

güncel TV reklam fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

avrupa tv reklam santral iletisim
avrupa tv reklam whatsapp iletisim
avrupa tv reklam mail adresi
avrupa tv reklam toplantı planla
sosyal sorumluluk

TR’DE REKLAM YASAKLI SEKTÖRLER

Türkiye’de reklam yasağı olan sağlık reklamları, estetik reklamları, hukuk, kripto vb. sektörlerin reklamlarını avrupada aşağıdaki ve kendi prensiplerimize göre yayınlayabiliyoruz. Bu sektörlerin reklam ve plan hazır olduktan sonra ödemeden önce hukuk onayları alınacaktır, onaylar geldikten sonra sözleşme ve ödeme aşamasına geçileceğini belirtmek isteriz.

Sağlık Sektörü, İmplant, Saç Ekimi, Estetik, Zayıflama, Hukuk, Avukat, Mimar, Muhasebe, Bağış, Kripto sektörlerinin TV reklamlarında bu sektörlerin tamamı için;

 • ShowTÜRK TV’de yayınlanamaz.
 • EuroD TV için içeriğinde fiyat yer almamalıdır,
 • ATV Avrupa ve Euro Star TV’de onay alınmalıdır,
 • Bein Sports, TV8 int, TGRT EU, Kanal 7 Avrupa’da prensiplerimize uygun ise yayına onay verebiliriz.

TV LİSTESİ

Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İngiltere başta olmak üzere tüm avrupadan ve Türkiye’den de izlenen türkçe yayın yapan televizyonlar; ATV Avrupa, Show TÜRK, Euro D, Euro Star, BeinSports Avrupa, TV8 int, TGRT EU, Kanal 7 Avrupa.

atv avrupa reklam
show türk tv reklam
euro d tv reklam
euro star tv reklam
bein sports avrupa reklam
tv8 int avrupa reklam
tgrt eu avrupa reklam
kanal 7 avrupa reklam

REZERVASYON SÜRECİ ?

Avrupa'da 8 farklı TV kanallarında 2 farklı TV Reklam MEDYA PLANI hazırlanır.

1. Sizin istediğiniz program/dizilerde medya planı hazırlarız. Sizin istediğiniz medya planında reklamlarınızın yayınlanması için aşağıda ki bilgileri bize göndermelisiniz.
 • Hangi türde(bant ve/veya spot) reklam vereceksiniz?
 • 1 Reklam kaç saniye sürecektir?
 • Hangi TV'lerde reklamlarınız yayınlanmasını istiyorsunuz?
 • Hangi saat/programlardan reklamlarınız yayınlansın?
 • 1 günde kaç kere tekrar etmelidir?
 • Bu reklam planı kaç gün sürmesini istiyorsunuz?


2. Sektör tecrübe ve analizlerimizden edindiğimiz bilgilerle, bütçenizden en fazla verim alabileceğiniz, reklam amacınızı hedef kitlenizle (ABC12DE) birleştirecek Avrupa TV reklam medya planını hazırlarız. Bunun için reklam başlangıç veya toplam bütçenizi bilmemiz gerekecektir.

Medya planınız belirlendikten sonra REKLAM onay aşamasına geçilir.

Kendi medya planınızı yayınlatmak yada profesyonel medya planı hazırlatmak için bizimle iletişime geçin.
Medya planından sonra REKLAM'ınız hazırsa göndermenizi isteriz veya görsel,metinleri bize iletmenizle biz hazırlar, onayınızla yayın sırasına alırız. Avrupa TV'lerinde iki türde reklamlarınızı yayınlarız.

BANT REKLAM: Standart, 8 yada 10 saniye olarak dizi/program yayınlanırken, ekranın altına gösterilen reklamınızdır. Görseller+Efektler ile bant reklamınızı (1920x216px'de sipariş verilen kanalların formatında) ücretsiz hazırlarız. Onayınızla yayına hazır hale getirilir, sipariş aşamasına geçilir. NOT: Ana Haber bültenlerinde ve canlı yayınlanan maçların içinde bant reklam yayınlanması yasaktır.

SPOT REKLAM: Bir dizi/programda genelde 4 reklam arası bulunur. Dizi/program reklam arasına gittiğinde 5 yada 90 saniye arasında gösterilecek reklamınıza spot reklam denir. Spot reklamınızı (1920x1080px .mpeg) hazır olarak bize göndermelisiniz yada PRODÜKSİYON sayfamızdan spot reklamınızı hazırlatabilirsiniz. Reklamınız onayınızla yayına hazır hale getirilir. Sipariş aşamasına geçilir.

Reklam belirlendikten sonra sözleşme veya yayın için sizden bir sonraki sekmede görebileceğiniz BELGE talep edebiliriz.
Reklamınız yayına hazır hale geldikten sonra sözleşmenizin hazırlanması ve reklam yayını için sizden isteyebileceğimiz BELGELER olacaktır,

Vergi levhanızı veya kaşe bilgilerinizi bize göndermenizle anlaştığımız medya reklam planını içeren sözleşmeniz hazırlanır.

Reklamınız hazırlandıktan sonra, herhangi bir cezai işleme maruz kalmamanız için reklamlarınız avukat onayına gönderilir. Avukatlarımızın incelemesi sonucunda sizden belge taleplerinde bulunabiliriz.

Belge gerektirmeyen ürünlerin reklamlarında herhangi problem olmayacaktır.

Belgeler için onay alındıktan sonra SÖZLEŞME aşamasına geçilir.
Görüşmelerimiz sonucunda onayladığınız medya planını içeren reklamlarınızın yayınlanacağı tarihleri, program/dizileri, reklam tekrar bilgileri gibi ayrıntılarıyla SÖZLEŞMENİZ hazırlanır.

Medya planından sözleşme aşamasına geçilebilmesi için vergi levhanızı veya kaşe bilgilerinizi, sizden isteyeceğimiz belgeler ile bize göndermeniz gerekmektedir.

Sözleşmeyle birlikte, TV Reklamlarınızda bize yetki verdiğinizi içeren Yetki Belgesini'de imzalamanız üzere size gönderebiliriz.
Medya planının onaylanması, Sözleşmenin imzalanması, reklamlarınızın yayına hazır olmasından sonra ÖDEME aşmasına geçilir. Reklamlar yayına çıkmadan siparişinizin ödemesi € yada ₺ olarak tamamlanmış olmalıdır.

Ödeme, reklamlar yayına çıkmadan bankalar üzerien EFT/Havale olarak veya avrupadan ödeme yapacaksanız diğer ödeme yöntemleri (Daha düşük komisyonları olan Western Union vb.) ile yapılmış olmalıdır.

Sipariş tutarınız, birim saniye üzerinden € (Euro) olarak hesaplanır, ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası'nın ₺ (TL) kuru üzerinden hesaplanarak ₺ ödeme üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Sardunya Reklam yurt dışından gelen ödemelerde KDV'den muaftır. Türkiye'den yapılacak ödemelerde fiyatlara +%18KDV eklenecektir. Tüm işlerimizde faturanız kesilerek istediğiniz adrese kargolanır.

Uzun süreli siparişlerinizde (En az 2 ay), ödemelerinizi reklamlarınız yayına çıkmadan aylık olarak yapabilirsiniz. Sözleşmeye ek, ödeme planının da imzalanması gerekir.

Ödemeden sonra, siparişiniz netlik kazanır, reklamlarınız yayın sırasına alınmış olur.
Siparişleriniz tam süre kullandırma garantisi ile yayınlanır. TV reklam sektöründe ilk olan, bizim öncülüğümüzde OTO-KONTROL sistemimiz ile sırada ki reklamınız yayınlanmadan önce tv canlı yayın linki ile beraber "REKLAMLARINIZ AZ SONRA YAYINDA" sms'i göndeririz! Mobil dahi olsanız, linkte tıklayıp reklamınızı takip edebilirsiniz.

Örneğin; "Sayın (Firma Yetkilisi), .......... tarihinde, ......... kanalda, ........ Dizi/Programda ....... adet Spot, ........ adet Bant reklamınız AZ SONRA YAYINDA. ....... kanalını hemen izlemek için tıklayın. www.tv-canli-yayin-linki" otomatik olarak her reklamınızın yayınlanacağı dizi/program başlamadan 5 dk. önce gönderilir.

Reklamlarınızı kaçırmış, yayınında şüphede kalmış olabilirsiniz, talebinizle, RTÜK'e gönderilmiş versiyonları ve reklam tam saat:dakika'larını sizinle paylaşıyoruz.

Yılda bir kaç defa da olsa olağanüstü durumlar olabilir, bu da sizin reklamlarınıza denk gelebilir: Kanalların yayın akışlarında bir değişiklik olması veya sistemden kaynaklı reklamlarınızın yayınlanmaması durumunda, Firma yetkilileriniz bilgilendirilir ve aynı kanalda telafi yayın medya planı belirlenerek reklamlarınızın telafi yayınları yapılır.

Sipariş verdiğiniz dizi/programlarda ki reklamlarınız Telematik olarak sıraya alınır, reklamlarınızın yayınlanacağı tarih, dizi/program kesindir, net dakikaları Telematik olarak dağıtılır.
Reklamlarınızın yayını bittikten sonra yüksek görüntü kaliteli formatta, sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız için size gönderiyoruz.
Düşük fiyatlara aynı işi aldığını zannedip sonra TV Reklamlarının faydasını görmedik diye yakınanlardan olmayın. Sardunya Reklam'ı tercih edin, içiniz rahat olsun.

Tüm siparişlerde onaylanan ve sözleşmesi imzalanmış medya planına sadık kalırız.

Tecrübelerimizle, reklam hedeflerinize yönelik bütçenizi aşmadan en doğru medya planını hazırlarız.

Reklam görsel ve istediğiniz reklam metinlerine profesyonel önerilerde bulunuruz.

TV izleyicilerinin dikkatini çekmek için bizim hazırlayacağımız reklamlarınıza bilinç altı, subliminal mesajlar ve efektler katarız.

Reklamınızdan ceza yememeniz için avukatlarımızla incelemeler yapar, belge gerekiyorsa talep eder, resmi belgelerinizi RTÜK'e sunarız.

Tüm işlerimiz sözleşmeli ve faturalıdır. Sözleşme ve faturanızı istediğiniz adreslere gönderimini yaparız.

Reklamlarınız yayınlanmadan hemen önce otomatik raporlama ile sizi bilgilendirir, böylece medya planınızda oto-kontrol sağlamış oluruz.

Şüphede kalmanız durumunda reklamlarınızın canlı yayınlarından RTÜK'e gönderilmiş versiyonlarını size de göndeririz.

Reklamlarınızı sosyal medya takipçilerinize de izletmeniz için uygun formatta size göndererek işi teslim etmiş oluruz.