Çalışma Prensipleri

SARDUNYA REKLAM

PRENSİPLER / CARİ KART / ŞARTLAR

Tüm işlerimiz 3 aşamada gerçekleşir.

1- Çalışmak istediğiniz konu için İŞ TEKLİFİ hazırlarız,

2- Onayladığınız iş teklifini de içeren SÖZLEŞME, CARİ KART bilgilerinizce hazırlanır. 

3- Faturalandırma(ÖDEME), iş teslimi veya işin yapıldığının kanıtlanması ile istediğiniz işler sonuçlandırılmış olmaktadır.

PRENSİPLERİMİZ

 • Yapılacak tüm reklamlar Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve toplum örf, adet kurallarına uygun olmalıdır. Bu şartlar dışında ki reklam talepleriniz dikkate alınmayacaktır.
 • Tüm işlerimiz EFT/HAVALE, Kredi Kartı ile tek çekim veya 7.000 TL altı tutarlar için nakit ödeme kabul ediyoruz.
 • Tüm işlerimiz faturalıdır. KDV’si belirtilmemiş tutarlarda KDV oranımız +%18’dir.
 • Faturayı muhasebeye işletmeden ödeme yapamayan firmalar için işler başlamadan proforma fatura kesilir, adreslerine gönderilir, ödeme yapıldıktan sonra işleri başlatılmaktadır.
 • Açık Hesap, Çek, Senet, Teminat Mektubu, Sanal Para, Mülk gibi ile ödeme talepleri kabul edilmemektedir.
 • Bazı iş kollarımızda işin mahiyetinin %70’ini iş başında, kalan tutarı da iş teslim edilmeden almaktayız.
 • Tüm işlerimizi ve işin alındığı sırasına göre büyük küçük ayrım yapmadan verilen teslim süresini aşmadan yapmaya özen gösteririz.

Bu çalışma şartlarımız Sardunya Reklam’ın genel çalışma prensipleridir.

Şirketimiz ile çalışmaya başlamadan önce “Cari Kart Açılışı” formunu doldurmanız gerekmektedir. İmza Sikünüzü, Sicil Gazete Belgenizi, Vergi Levhanızı bize göndermeniz gerekmektedir. Tüm işlerimizi kendi özelinde çalışma şartlarını da aşağıda bulabilirsiniz.


CARİ KART AÇILIŞI

[recaptcha]


*Doldurulması Zorunlu Alanlardır.

AÇIKHAVA REKLAMLARI İÇİN ÇALIŞMA ŞARTLARI

 • Asansör-Bina-Site içi reklamlarda yer ve tarih seçimleri yapılarak sözleşme imzalanır. Tasarım ve baskı ayrı hesaplanır. Ödemeler tamamlandıkta sonra istediğiniz anlaşılan tarihte reklamlarınızın asımı yapılır. 2 gün içinde de tüm resimler yer listesi ile mail adresinize gönderilir.
 • Billboard/Raket/Mega Light siparişlerinizde yer-tarih uygunluğu kontrol edildikten sonra anlaşılan tutar üzerinden sözleşme imzalanır. Tasarım ve baskı maliyetleri ayrı hesaplanır. Ödemeler yapıldıktan sonra istediğiniz tarihler için siparişiniz oluşturulur. Reklamların asımı yapıldıktan sonra tüm resimler 2 gün içinde mail adresinize gönderilir.
 • Bina Giydirme reklamlarınızda seçtiğiniz tarih ve bina için sözleşme imzalanır. Tasarım, baskı, işçilik takma-sökme, vinç, belediye ücretleri ayrı hesaplanır. Ödemeler tamamlandıktan sonra diğer şartlar sağlandıktan sonra reklamınızın asımı yapılır. 1 gün sonra da resimleri mail adresinize gönderilir.
 • Broşür dağıtımı için sözleşme imzalanır. Tasarım, baskı ve belediye dağıtım bedeli ayrı hesaplanır. Ödemesi alındıktan sonra dağıtım başlar. Dağıtım ekibinde ki tüm arkadaşar yaptıkları resimleri merkezimize göndererek size iletiriz.
 • Dev Led Tv reklamları seçtiğiniz tarih ve yer için sözleşme imzalanır. Video prodüksiyon ücreti ayrı hesaplanır. Ödemeler tamamlandıktan sonra reklamınız yayına alınır. Reklamlarınız yayınladıktan sonra canlı videoları size gönderilir.
 • Dolmuş Reklamları seçtiğiniz hatta ki dolmuşlar için sözleşme imzalanır. Tasarım ve baskı dahildir. Ödemeler tamamlandıktan sonra reklamlarınızın yapıştırılması yapılır ve size resimleri gönderilir.
 • Havaalanı Reklamları seçtiğiniz yer ve tarihler için sözleşme imzalanır. Tasarım ve baskı dahil değildir. Ödemeler tamamlandıktan sonra reklamlarınız asımı yapılır. Reklamlarınızın resim ve videoları size gönderilir.
 • Paraşüt Reklamlarında havaalanı, üniversite ve askresi üst civarları dışında yer ve tarih seçimlerini içeren sözleşme imzalanır. Fiyatlara baskı dahil olacaktır. Ödemeler tamamlandıktan sonra uçuş yapılır, resim ve videoları size gönderilir.
 • Tabela hizmetlerimizde istediğiniz tabela seçimi üzerinden işin teslim edileceği tarihi barındıran sözleşme imzalanır. Ödemenin %70’i iş başında kalanı da iş tesliminde alınması üzerine anlaşılır. Belirtilen tarihte tabelanız teslim edilir.
 • Uçak içi reklamlarda Pegasus, OnurAir firmalarının içinde reklam yapılacak mecralar ve tarihleri seçilir. Reklam yapılacak tasarım uçak firmaların yönetimi tarafından onaylanması gerekir. Onay alındıktan sonra sözleşme yapılır. Tasarım ve baskı dahil değildir. Ödemeler tamamlandıktan sonra reklamlarınız başlatılır, reklamlarınızın uçak içinde ki resimleri de sizlere gönderilir.

İNTERNET REKLAMLARI İÇİN ÇALIŞMA ŞARTLARI

 • Sosyal Medya Reklamlarında (Google, YouTUBE, Facebook, İnstagram) reklamları günlük bütçeX30 gün olarak toplam bütçeniz belirlenir. Reklamlarınızı yayınlamak istediğiniz reklam türü ve yerleşim yerleri seçilir. Toplam bütçe + %10 Hesap İşletim Desteği + %18KDV’si aylık ödenmesi gereken tutar yatırıldıktan sonra reklamlarınız başlar ve gerçek reklam panelinin hesabına erişim izni verilir. Böylece tarafınızdan istediğiniz kontrolleri yapabilmektesiniz. Sosyal medya rekalmlarında en az bütçe 1.500 TL(günlük 50 TL) + %10(150TL) +%18(297TL) = 1.947 TL ödemesini yaptıktan sonra çalışılmaya başlanılabilmektedir.
 • Banner Reklamlar, Türkiye Genelinde ki 200’den fazla popüler sitelerden oluşan web sitede masaüstü ve mobil seçenekleri, reklam türü, reklam tarihi, reklamınızın yayınlanmasını istediğiniz iller belirlendikten sonra sözleşme imzalanır. Tasarım ücreti dahil değildir. Ödeme tamamlandıktan sonra reklamınız seçiminiz doğtultusunda yayınlanır. Günlük raporlama kullanıcı adı ve şifresi size verilerek reklamlarınızın kontrolü sizde olmuş olacaktır. Bu reklamlar için en az bütçe 2.000 TL + KDV’dir.
 • Web Site Tasarım için istediğiniz sitenin özelliklerine göre fiyat ve teslim zamanını belirten sözleşme imzalanır. Hosting Domain ücreti ayrı hesaplanır. Ödemeler tamamlandıktan sonra belirtilen tarihte, istediğiniz özelliklerde siteniz teslim edilir.
 • Uygulama istekleriniz, istediğiniz uygulamanın özelliklerine göre yayınlanmasını istediğiniz yerlere göre değişim gösterilir. Anlaşılan şartları ve teslim zamanını belirten sözleşme imzalandıktan sonra ödemeler yapılır. Yıllık barındırma ücretleri ayrı hesaplanır. İş zamanında teslim edilir.
 • Yazılım için istediğiniz özellikleri belirten sizin özelinizde yazılım yazılır. Tamamen size ait olup yıllık ücret istenmez. Anlaşılan şartlarda sözleşme yapılır. İş zamanında teslim edilir.
 • SEO (Search Enginer Optimizasyon-Arama Motorları Optimizasyonu-) Sitenizi sizin istediğiniz belirli kelimelerde ilk sayfaya çıkarmak için gereken süre ve kelimeleri içeren sözleşme imzalanır. Ödemeler tamamlandıktan sonra siteniz üzerinde çalışmalara başlanır.

MATBAA İŞLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMA ŞARTLARI

 • Grafik Tasarım işleriniz için ebat ve yayınlanacak ortamı belirtilen sözleşme imzalanır. Ön ödeme olarak tahmini belirlenen tutarın %70’i iş başında alınır. İş size 2 aşamada teslim edilir. Birincisi taslak olarak değerlendirilmenize sunulur, istediğiniz değişiklikleri belirterek iş size teslim edilerek ikinci aşaması tamamlanmış olur. İşin net tutarı belirlenip ödemenin kalan tutarı talep edilir.
 • Dijital Baskı işlerinizde tasarım dahil değildir. İstediğiniz dijital baskı türü (düz folyo, delikli folyo, kumlama, branda, bas-kes, tuval) belirlenir. m2’si hesaplanarak (her zaman bir üst tam sayıya yuvarlanır) toplam fiyat belirlenir. Ödemeler yapıldıktan sonra işleriniz baskıya alınır. Adresinize teslim edilir.
 • Ofset Baskı‘da (Afiş, Amerikan Servis, Antetli Kağıt, Broşür-El İlanı, Etiket, Kartvizit, Katalog, Dergi, İnsört, Magnet, Menü, Mendil, Zarf) ürünleriniz tasarım hariç fiyatları ve teslim zamanı hesaplanır, ödemesi yapıldıktan sonra ürünleriniz karşı ödemeli adresinize kargolanır.
 • Promosyon Ürünlerinde istediğiniz promosyon ürünün baskı türü ve adeti ile toplam fiyatı belirlenir. Ürünleriniz karşı ödemeli olarak adresinize kargolanır.

MEDYA İŞLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMA ŞARTLARI

 • Prodüksiyon işlerimizde isteğiniz net olarak anlaşılmalıdır. Bant Reklam, spot Reklam, firma tanıtım filmi yaptıracaksanız birim saniye üzerinden hesaplamalar yapılır. Bu şartları barındıran sözleşme yapılır. Ön ödeme olarak tahmini belirlenen tutarın %70’i iş başında alınır. İş size 2 aşamada teslim edilir. Birincisi taslak olarak değerlendirilmenize sunulur, istediğiniz değişiklikleri belirterek iş size teslim edilerek ikinci aşaması tamamlanmış olur. İşin net tutarı belirlenip ödemenin kalan tutarı talep edilir.
 • TV Reklamları için öncelikle bütçeniz bilinmelidir, istediğiniz reklam türü, program ve zaman için medya planı ön onayınıza sunulur. İstediğiniz değişiklikler yapıldıktan sonra sözleşme imzalanır. Prodüksiyon ücreti dahil değildir. Reklamınız yayına girmeden en az 3 gün önceden ödemelerini tamamlamış olmalısınız. Ödemelerden sonra reklamınız yayın sırasına alınarak size reklamınızın çıkacağı tam gün ve dakikası paylaşılır. Reklamlarınız yayınlandıktan sonra reklamlarınızı içeren bir dosya da mail adresinize gönderilir.
 • Gazete reklamları için istediğiniz gazetelerde istediğiniz yerler belirlenir. Reklam verilecek zamanı da içeren sözleşme imzalanır. Tasarım ücreti dahil değildir. Ödemeler tamamlandıktan sonra reklamınız istediğiniz gün gazetenin sayfalarında yayına alınır. Gazetenin bir örneği adresinize kargolanır.
 • Radyo reklamlarında istediğiniz kanallarda reklamlar için medya planı yapılır. Medya planını içeren sözleşme imzalanır. Prodüksiyon dahil değildir. Reklamlarınız yayın sırasına alınır. Reklamlarınız yayınlanacağı dakikalar size gönderilir.
 • Sinema Reklamları, istediğiniz sinemalarda ki vereceğiniz reklam türüne göre sözleşme yapılır. Prodüksiyon 24 (kare) formatında olmalıdır. Ödemeler yapıldıktan sonra reklamlarınız yayına alınır. Reklamlarınızdan örnekleri içeren dosya mail adresinize gönderilir. Ayrıca bilet ücreti ödemeden reklamınız yayınlandığı sinemalarda reklam kontrolü yapabilirsiniz.
WhatsApp WhatsApp