TRT-1 Avrupa Reklam

TRT 1 AVRUPA TV REKLAM

TRT 1’in Avrupa yayını TRT 1 AVRUPA‘da gündüz kuşağında ve/veya akşam kuşağında yayınlanan en çok izlenen dizi/programlarda TV bant ve/veya spot reklam yayını ile TRT 1 Avrupa TV reklamlarınız uydu ve internet üzerinden de izlenebilen Almanya, Belçika, Hollanda, Fransa, İngiltere, Türkiye ve diğer ülkelerde de yayınlanır.

TRT 1 AVRUPA REKLAM

TRT 1 AVRUPA TV REKLAMLARI

TRT 1 AVRUPA‘da Bant ve Spot reklam yayını.

BANT REKLAM NEDİR?SPOT REKLAM NEDİR?
TRT-1 Avrupa Reklam 1 TRT-1 Avrupa Reklam 2 
BANT REKLAM: Dizi/Programlar yayınlanırken altında gösterilen reklam türüdür. Daha fazla bilgi…SPOT REKLAM: Dizi/programlar reklam arasına gittiğinde gösterilen reklam türüdür. Daha fazla bilgi…
ÜCRETSİZ HAZIRLANIR !EKSTRA ÜCRET GEREKEBİLİR !

TRT-1 AVRUPA TV REKLAM FİYATLARI

TRT-1 Avrupa‘da TV reklam fiyatlandırması birim saniye üzerinden Euro(€) olarak belirlenir. Reklamlarınızı 3 farklı zaman kuşağında yayınlamak isteyebilirsiniz. *Avrupa Saat Dilimine Göre

  • OPT: Gündüz kuşağı 07:00-16:59 arasıdır.
  • PT: Akşam kuşağı 17:00-00:59 arasıdır.
  • LPT: Geç akşam kuşağı 01:00-06:59 arasıdır.

TRT-1 Avrupa TV reklam birim saniye fiyatları kanal yönetimleri tarafından kuşak/programlara/dizilere göre aylık olarak belirlenir.

TV REKLAM SEKTÖRÜNDE İLK !

TRT-1 Avrupa Reklam 3

Siparişleriniz tam süre kullandırma garantisi ile yayınlanır. TV reklam sektöründe ilk olan, bizim öncülüğümüzde OTO-KONTROL sistemimiz ile sırada ki reklamınız yayınlanmadan önce tv canlı yayın linki ile beraber “REKLAMLARINIZ AZ SONRA YAYINDA” sms’i göndeririz! Mobil dahi olsanız, linkte tıklayıp reklamınızı takip edebilirsiniz.

Örneğin; 1.683 saniye reklam siparişi vermişseniz bu sürenin tamamı oto-kontrol sistemimiz ile kullandırılır. Yayınından şüphe ettiğiniz reklamınız olması durumunda talebinizle RTÜK kaydını gönderiyoruz.

SOSYAL MEDYA FORMATI

TRT-1 Avrupa Reklam 4

Reklamlarınızın yayını bittikten sonra yüksek görüntü kaliteli formatta, sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız için size gönderiyoruz

BİLGİ & SİPARİŞ

TRT-1 Avrupa Reklam 5

TRT-1 Avrupa’da TV bant ve spot reklam vermek, yurt dışından sipariş/bilgi talebi için WhatsApp üzerinden bizi ücretsiz arayabilir,yazabilirsiniz.

TRT-1 AVRUPA TV REKLAM

Avrupa'da 8 TV'de Avrupa'da yaşayan ve Türkiye'ye de ziyarete gelen milyonlarca potansiyel müşterinize bant ve/veya spot reklamlarınızı izlettirin.

TRT-1 Avrupa Reklam 6
Avrupa TV Reklam Haftalık PT GOLD Paket: En çok izlenen 5 Avrupa TV kanalında , 10 popüler dizinin bir yayınında x2 bant veya spot reklam ile 1 haftada x20 bant yada spot reklamınız yayınlanır.TRT-1 Avrupa Reklam 7

Kurumsal mail adresiniz.
Yurtdışı için lütfen ülke kodu belirtin. WhatsApp üzerinden sizi arayarak detaylı bilgilendiriyoruz.

Yurtdışı için lütfen ülke kodunu belirtiniz. WhatsApp üzerinden arıyoruz.

Reklam yayınlamak istediğiniz dizi/programların reyting oranlarını 3 farklı kuruluştan takip edebilirsiniz.TRT-1 Avrupa Reklam 8

TRT-1 Avrupa Reklam 9

TRT-1 Avrupa Reklam 10

*RTÜK, reyting ölçümü yapmamaktadır. Bağımsız olarak bu 3 kuruluş kendi imkanları ile reyting ölçümü yapmaktadır.

NASIL SİPARİŞ VERİLİR?

Avrupa'da 8 farklı TV kanallarında 2 farklı TV Reklam MEDYA PLANI hazırlanır.

1. Sizin istediğiniz program/dizilerde medya planı hazırlarız. Sizin istediğiniz medya planında reklamlarınızın yayınlanması için aşağıda ki bilgileri bize göndermelisiniz.
  • Hangi türde(bant ve/veya spot) reklam vereceksiniz?
  • 1 Reklam kaç saniye sürecektir?
  • Hangi TV'lerde reklamlarınız yayınlanmasını istiyorsunuz?
  • Hangi saat/programlardan reklamlarınız yayınlansın?
  • 1 günde kaç kere tekrar etmelidir?
  • Bu reklam planı kaç gün sürmesini istiyorsunuz?


2. Sektör tecrübe ve analizlerimizden edindiğimiz bilgilerle, bütçenizden en fazla verim alabileceğiniz, reklam amacınızı hedef kitlenizle (ABC12DE) birleştirecek Avrupa TV reklam medya planını hazırlarız. Bunun için reklam başlangıç veya toplam bütçenizi bilmemiz gerekecektir.

Medya planınız belirlendikten sonra REKLAM onay aşamasına geçilir.

Kendi medya planınızı yayınlatmak yada profesyonel medya planı hazırlatmak için bizimle iletişime geçin.
Medya planından sonra REKLAM'ınız hazırsa göndermenizi isteriz veya görsel,metinleri bize iletmenizle biz hazırlar, onayınızla yayın sırasına alırız. Avrupa TV'lerinde iki türde reklamlarınızı yayınlarız.

BANT REKLAM: Standart, 8 yada 10 saniye olarak dizi/program yayınlanırken, ekranın altına gösterilen reklamınızdır. Görseller+Efektler ile bant reklamınızı (1920x216px'de sipariş verilen kanalların formatında) ücretsiz hazırlarız. Onayınızla yayına hazır hale getirilir, sipariş aşamasına geçilir. NOT: Ana Haber bültenlerinde ve canlı yayınlanan maçların içinde bant reklam yayınlanması yasaktır.

SPOT REKLAM: Bir dizi/programda genelde 4 reklam arası bulunur. Dizi/program reklam arasına gittiğinde 5 yada 90 saniye arasında gösterilecek reklamınıza spot reklam denir. Spot reklamınızı (1920x1080px .mpeg) hazır olarak bize göndermelisiniz yada PRODÜKSİYON sayfamızdan spot reklamınızı hazırlatabilirsiniz. Reklamınız onayınızla yayına hazır hale getirilir. Sipariş aşamasına geçilir.

Reklam belirlendikten sonra sözleşme veya yayın için sizden bir sonraki sekmede görebileceğiniz BELGE talep edebiliriz.
Reklamınız yayına hazır hale geldikten sonra sözleşmenizin hazırlanması ve reklam yayını için sizden isteyebileceğimiz BELGELER olacaktır,

Vergi levhanızı veya kaşe bilgilerinizi bize göndermenizle anlaştığımız medya reklam planını içeren sözleşmeniz hazırlanır.

Reklamınız hazırlandıktan sonra, herhangi bir cezai işleme maruz kalmamanız için reklamlarınız avukat onayına gönderilir. Avukatlarımızın incelemesi sonucunda sizden belge taleplerinde bulunabiliriz.

Belge gerektirmeyen ürünlerin reklamlarında herhangi problem olmayacaktır.

Belgeler için onay alındıktan sonra SÖZLEŞME aşamasına geçilir.
Görüşmelerimiz sonucunda onayladığınız medya planını içeren reklamlarınızın yayınlanacağı tarihleri, program/dizileri, reklam tekrar bilgileri gibi ayrıntılarıyla SÖZLEŞMENİZ hazırlanır.

Medya planından sözleşme aşamasına geçilebilmesi için vergi levhanızı veya kaşe bilgilerinizi, sizden isteyeceğimiz belgeler ile bize göndermeniz gerekmektedir.

Sözleşmeyle birlikte, TV Reklamlarınızda bize yetki verdiğinizi içeren Yetki Belgesini'de imzalamanız üzere size gönderebiliriz.
Medya planının onaylanması, Sözleşmenin imzalanması, reklamlarınızın yayına hazır olmasından sonra ÖDEME aşmasına geçilir. Reklamlar yayına çıkmadan siparişinizin ödemesi € yada ₺ olarak tamamlanmış olmalıdır.

Ödeme, reklamlar yayına çıkmadan bankalar üzerien EFT/Havale olarak veya avrupadan ödeme yapacaksanız diğer ödeme yöntemleri (Daha düşük komisyonları olan Western Union vb.) ile yapılmış olmalıdır.

Sipariş tutarınız, birim saniye üzerinden € (Euro) olarak hesaplanır, ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası'nın ₺ (TL) kuru üzerinden hesaplanarak ₺ ödeme üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Sardunya Reklam yurt dışından gelen ödemelerde KDV'den muaftır. Türkiye'den yapılacak ödemelerde fiyatlara +%18KDV eklenecektir. Tüm işlerimizde faturanız kesilerek istediğiniz adrese kargolanır.

Uzun süreli siparişlerinizde (En az 2 ay), ödemelerinizi reklamlarınız yayına çıkmadan aylık olarak yapabilirsiniz. Sözleşmeye ek, ödeme planının da imzalanması gerekir.

Ödemeden sonra, siparişiniz netlik kazanır, reklamlarınız yayın sırasına alınmış olur.
Siparişleriniz tam süre kullandırma garantisi ile yayınlanır. TV reklam sektöründe ilk olan, bizim öncülüğümüzde OTO-KONTROL sistemimiz ile sırada ki reklamınız yayınlanmadan önce tv canlı yayın linki ile beraber "REKLAMLARINIZ AZ SONRA YAYINDA" sms'i göndeririz! Mobil dahi olsanız, linkte tıklayıp reklamınızı takip edebilirsiniz.

Örneğin; "Sayın (Firma Yetkilisi), .......... tarihinde, ......... kanalda, ........ Dizi/Programda ....... adet Spot, ........ adet Bant reklamınız AZ SONRA YAYINDA. ....... kanalını hemen izlemek için tıklayın. www.tv-canli-yayin-linki" otomatik olarak her reklamınızın yayınlanacağı dizi/program başlamadan 5 dk. önce gönderilir.

Reklamlarınızı kaçırmış, yayınında şüphede kalmış olabilirsiniz, talebinizle, RTÜK'e gönderilmiş versiyonları ve reklam tam saat:dakika'larını sizinle paylaşıyoruz.

Yılda bir kaç defa da olsa olağanüstü durumlar olabilir, bu da sizin reklamlarınıza denk gelebilir: Kanalların yayın akışlarında bir değişiklik olması veya sistemden kaynaklı reklamlarınızın yayınlanmaması durumunda, Firma yetkilileriniz bilgilendirilir ve aynı kanalda telafi yayın medya planı belirlenerek reklamlarınızın telafi yayınları yapılır.

Sipariş verdiğiniz dizi/programlarda ki reklamlarınız Telematik olarak sıraya alınır, reklamlarınızın yayınlanacağı tarih, dizi/program kesindir, net dakikaları Telematik olarak dağıtılır.
Reklamlarınızın yayını bittikten sonra yüksek görüntü kaliteli formatta, sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız için size gönderiyoruz.
Düşük fiyatlara aynı işi aldığını zannedip sonra TV Reklamlarının faydasını görmedik diye yakınanlardan olmayın. Sardunya Reklam'ı tercih edin, içiniz rahat olsun.

Tüm siparişlerde onaylanan ve sözleşmesi imzalanmış medya planına sadık kalırız.

Tecrübelerimizle, reklam hedeflerinize yönelik bütçenizi aşmadan en doğru medya planını hazırlarız.

Reklam görsel ve istediğiniz reklam metinlerine profesyonel önerilerde bulunuruz.

TV izleyicilerinin dikkatini çekmek için bizim hazırlayacağımız reklamlarınıza bilinç altı, subliminal mesajlar ve efektler katarız.

Reklamınızdan ceza yememeniz için avukatlarımızla incelemeler yapar, belge gerekiyorsa talep eder, resmi belgelerinizi RTÜK'e sunarız.

Tüm işlerimiz sözleşmeli ve faturalıdır. Sözleşme ve faturanızı istediğiniz adreslere gönderimini yaparız.

Reklamlarınız yayınlanmadan hemen önce otomatik raporlama ile sizi bilgilendirir, böylece medya planınızda oto-kontrol sağlamış oluruz.

Şüphede kalmanız durumunda reklamlarınızın canlı yayınlarından RTÜK'e gönderilmiş versiyonlarını size de göndeririz.

Reklamlarınızı sosyal medya takipçilerinize de izletmeniz için uygun formatta size göndererek işi teslim etmiş oluruz.