TRT-1 Avrupa Reklam


SARDUNYA REKLAM

AVRUPA TV REKLAM

TRT 1 AVRUPA

TRT 1’in Avrupa yayını TRT 1 AVRUPA‘da gündüz kuşağında ve/veya akşam kuşağında yayınlanan en çok izlenen dizi/programlarda bant ve/veya spot reklam yayını ile avrupa da yaşayan, Türkiye’ye de ziyarete gelen milyonlarca potansiyel müşterinize ulaşın.

TRT 1 AVRUPA REKLAM

TRT 1 AVRUPA REKLAMLARI

TRT 1 AVRUPA‘da Bant ve/veya Spot reklamlar yayınlanır.

BANT REKLAM NEDİR? SPOT REKLAM NEDİR?
BANT REKLAM ÖRNEĞİ SPOT REKLAM ÖRNEĞİ
Bant Reklam: Dizi/Program yayınlanırken 8 yada 10 saniye olarak ekranın altında yayınlanan reklam türüdür. Spot Reklam: Dizi/Program reklam arasına gittiğinde 5-90 saniye arasında yayınlanan reklam türüdür.
ÜCRETSİZ HAZIRLANIR ! EKSTRA ÜCRET GEREKİR !

MİLYONLARCA POTANSİYEL MÜŞTERİ

Avrupa’da ki milyonlarca potansiyel müşterilerinize, TRT-1 AVRUPA‘da yayınlanan en çok izlenen dizi ve programlarda bant ve/veya spot reklam ile ulaşın. Ürünlerinizi-markanızı-kampanyalarınızı Avrupa’da yaşayan milyonlarca potansiyel müşterilerinize ulaştırmanın en kolay yolu, TRT-1 AVRUPA reklamları.

TRT-1 AVRUPA REKLAM FİYATLARI

TRT-1 AVRUPA‘da BANT ve/veya SPOT olarak reklamlarınız yayınlanır. Birim saniye üzerinden Euro(€) olarak fiyatlar belirlenir. Gündüz saatleri 07:00-18:00, akşam saatleri 18:00-01:00 arasıdır. Gündüz, Akşam ve Popüler Dizi-Programlar olmak üzere birim saniye fiyatları farklılık gösterir.

TRT AVRUPA TEST YAYININDA OLDUĞU İÇİN HENÜZ REKLAM SİPARİŞİ ALIMI BAŞLAMIMIŞTIR.

Tıkla WhatsApp Mesaj / Ara

AVRUPA TV’LERİNDE NASIL REKLAM VERİLİR?

Avrupa'da 7 farklı TV kanalında, iki türde TV Reklam MEDYA PLANI hazırlıyoruz.

1. Sizin istediğiniz program/dizilerde medya planı hazırlarız.

2. Sektör tecrübe ve analizlerimizden edindiğimiz bilgilerle, bütçenizden en fazla verim alabileceğiniz, reklam amacınızı hedef kitlenizle (ABC12DE) birleştirecek TV reklam medya planı hazırlarız.

Kendi medya planınızı yayınlatmak yada profesyonel medya planı hazırlatmak için bizimle iletişime geçebilir, sayfanın altındaki FORM'dan bize isteğinizi iletebilirsiniz.
Medya planından sonra REKLAM'ınız hazırsa göndermenizi isteriz veya görsel,metinleri bize iletmenizle biz hazırlar, onayınızla yayın sırasına alırız. TV'de iki türde reklamlarınızı yayınlıyoruz.

BANT REKLAM: Standart, 8 yada 10 saniye olarak dizi/program yayınlanırken, ekranın altına gösterilen reklamınızdır. Görseller+Efektler ile bant reklamınızı (1920x216px'de sipariş verilen kanalların formatında) ücretsiz hazırlarız. Onayınızla yayına hazır hale getirilir NOT: Ana Haber bültenlerinde ve canlı yayınlanan maçların içinde bant reklam yayınlanması yasaktır.

SPOT REKLAM: Bir dizi/programda 4 reklam arası bulunur. Dizi/program reklam arasına gittiğinde 5 yada 90 saniye arasında gösterilecek reklamınıza spot reklam denir. Spot reklamınızı (1920x1080px .mpeg) hazır olarak bize göndermelisiniz yada PRODÜKSİYON sayfamızdan spot reklamınızı hazırlatabilirsiniz. Onayınızla yayına hazır hale getirilir.

Sipariş verdiğiniz dizi/programlarda ki reklamlarınız Telematik olarak sıraya alınır, reklamlarınızın yayınlanacağı tarih, dizi/program kesindir, net dakikaları telematik olarak dağıtılır.
Reklamınız yayına hazır hale geldikten sonra sözleşmenizin hazırlanması ve reklam yayını için sizden isteyebileceğimiz BELGELER olacaktır,

Vergi levhanızı veya kaşe bilgilerinizi bize göndermenizle anlaştığımız medya reklam planını içeren sözleşmeniz hazırlanır.

Reklamınız hazırlandıktan sonra, herhangi bir cezai işleme maruz kalmamanız için reklamlarınız avukat onayına gönderilir. Avukatlarımızın incelemesi sonucunda sizden belge taleplerinde bulunabiliriz.

Belge gerektirmeyen ürünlerin reklamlarında herhangi problem olmayacaktır.

Reklamınıza gelecek olası bir cezadan yine firmanız sorumlu tutulacağı için tüm bu resmi belge işlemlerini sizin için sıkı tutuyoruz.
Görüşmelerimiz sonucunda onayladığınız medya planını içeren reklamlarınızın yayınlanacağı tarihleri, program/dizileri, reklam tekrar bilgileri gibi ayrıntılarıyla SÖZLEŞMENİZ hazırlanır.

Medya planından sözleşme aşamasına geçilebilmesi için vergi levhanızı veya kaşe bilgilerinizi, sizden isteyeceğimiz belgeler ile bize göndermeniz gerekmektedir.

Sözleşmeyle birlikte, TV Reklamlarınızda bize yetki verdiğinizi içeren Yetki Belgesini'de imzalamanız üzere size gönderebiliriz.
Medya planının onaylanması, Sözleşmenin imzalanması, reklamlarınızın yayına hazır olmasından sonra ÖDEME aşmasına geçilir. Reklamlar yayına çıkmadan siparişinizin ödemesi € yada ₺ olarak tamamlanmış olmalıdır.

Ödeme, reklamlar yayına çıkmadan bankalar üzerien EFT/Havale olarak veya avrupadan ödeme yapacaksanız diğer ödeme yöntemleri (Daha düşük komisyonları olan Western Union vb.) ile yapılmış olmalıdır.

Sipariş tutarınız, birim saniye üzerinden € (Euro) olarak hesaplanır, ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası'nın ₺ (TL) kuru üzerinden hesaplanarak ₺ ödeme üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Sardunya Reklam yurt dışından gelen ödemelerde KDV'den muaftır. Türkiye'den yapılacak ödemelerde fiyatlara +%18KDV eklenecektir. Tüm işlerimizde faturanız kesilerek istediğiniz adrese kargolanır.

Uzun süreli siparişlerinizde (En az 2 ay), ödemelerinizi reklamlarınız yayına çıkmadan aylık olarak yapabilirsiniz. Sözleşmeye ek, ödeme planının da imzalanması gerekir.

Ödemeden sonra, siparişiniz netlik kazanır, reklamlarınız yayın sırasına alınmış olur.
Yayın sırasına alınmış reklamlarınızın her yayınından ÖNCE firma yetkililerinize otomatik RAPORLAMA/HATIRLATMA yapılır.

Örneğin; "Sayın (Firma Yetkilisi), .......... tarihinde, ......... kanalda, ........ Dizi/Programda ....... adet Spot, ........ adet Bant reklamınız AZ SONRA YAYINDA. ....... kanalını hemen izlemek için tıklayın. www.tv-canli-yayin-linki" otomatik olarak her reklamınızın yayınlanacağı dizi/program başlamadan 5 dk. önce gönderilir. Bu bizim hatırlatma ve otomatik raporlama-kontrol sistemimizdir.

Reklamlarınızı kaçırmış, yayınında şüphede kalmış olabilirsiniz, talebinizle, RTÜK'e gönderilmiş versiyonları ve reklam tam saat:dakika'larını sizinle paylaşıyoruz.

Yılda bir kaç defa da olsa olağanüstü durumlar olabilir, bu da sizin reklamlarınıza denk gelebilir: Kanalların yayın akışlarında bir değişiklik olması veya sistemden kaynaklı reklamlarınızın yayınlanmaması durumunda, Firma yetkilileriniz bilgilendirilir ve aynı kanalda telafi yayın medya planı belirlenerek reklamlarınızın telafi yayınları yapılır.

Sipariş verdiğiniz dizi/programlarda ki reklamlarınız Telematik olarak sıraya alınır, reklamlarınızın yayınlanacağı tarih, dizi/program kesindir, net dakikaları Telematik olarak dağıtılır.
Reklamlarınız yayınlandıktan sonra, reklamlarınızı sosyal medya hesaplarınızdan takipçilerinize de göstermelisiniz.

Reklamlarınızın yayınlandığı kanallar ve dizi/prgramlardan 1'er versiyon sosyal medya hesaplarınızda PAYLAŞABİLECEĞİNİZ şekilde size gönderiyoruz.

Özel olarak format belirtirseniz, reklamlarınızı istediğiniz formatlarda da gönderebiliriz.
Düşük fiyatlara aynı işi aldığını zannedip sonra TV Reklamlarının faydasını görmedik diye yakınanlardan olmayın. Sardunya Reklam'ı tercih edin, içiniz rahat olsun.

Tüm siparişlerde onaylanan ve sözleşmesi imzalanmış medya planına sadık kalırız.

Tecrübelerimizle, reklam hedeflerinize yönelik bütçenizi aşmadan en doğru medya planını hazırlarız.

Reklam görsel ve istediğiniz reklam metinlerine profesyonel önerilerde bulunuruz.

TV izleyicilerinin dikkatini çekmek için bizim hazırlayacağımız reklamlarınıza bilinç altı, subliminal mesajlar ve efektler katarız.

Reklamınızdan ceza yememeniz için avukatlarımızla incelemeler yapar, belge gerekiyorsa talep eder, resmi belgelerinizi RTÜK'e sunarız.

Tüm işlerimiz sözleşmeli ve faturalıdır. Sözleşme ve faturanızı istediğiniz adreslere gönderimini yaparız.

Reklamlarınız yayınlanmadan hemen önce otomatik raporlama ile sizi bilgilendirir, böylece medya planınızda oto-kontrol sağlamış oluruz.

Şüphede kalmanız durumunda reklamlarınızın canlı yayınlarından RTÜK'e gönderilmiş versiyonlarını size de göndeririz.

Reklamlarınızı sosyal medya takipçilerinize de izletmeniz için uygun formatta size göndererek işi teslim etmiş oluruz.

BİLGİLER, PAKETLER ve FORMLAR

AVRUPA TV REKLAM

Avrupa'da 8 TV'de Avrupa'da yaşayan ve Türkiye'ye de ziyarete gelen milyonlarca potansiyel müşterinize bant ve/veya spot reklamlarınızı izlettiriyoruz.

AVRUPA TV REKLAM PAKETLERİ

Haftalık olarak; her günde 1 popüler dizi/programın 1 bölümünde x2 kere reklam tekrarı olan Antre Paketi ve Tüm popüler dizi/programların 1 bölümünde x2 kere reklam tekrarı olan Skor Paketimiz. Bu paketleri 1-2-3-4 haftalık olarak sipariş verebilirsiniz.

Haftalık olarak gündüz saatlerinde en çok izlenen programların 1 bölümünde x2 kere reklam tekrarı olan Gündüz Paketlerimiz vardır. Bu paketi 1-2-3-4 haftalık olarak sipariş verebilirsiniz.

Ayrıca uzun dönem için 3-6-9-12 aylık paketlerimizde mevcuttur.

AVRUPA TV REKLAM BİLGİ/TALEP FORMU

BİZ SİZİ ARAYALIM

Reklam yayınlamak istediğiniz dizi/programların reyting oranlarını 3 farklı kuruluştan takip edebilirsiniz.

*RTÜK, reyting ölçümü yapmamaktadır. Bağımsız olarak bu 3 kuruluş kendi imkanları ile reyting ölçümü yapmaktadır.