Sardunya Reklam


 
sardunya-reklam-ajansi-hakkimizda
Tutundurmanın bir kolu olan reklam; açıkhava, internet, matbaa ve medya olmak üzere 4 kısıma ayrılmaktadır. Reklam Ajansları ile Reklam Firmaları arasında büyük farkta buradadır. Reklam Firmaları bellirli bir alanda hizmet veren firmalardır. Reklam Ajansları ise tüm reklam mecraları için hizmet veren büyük bir kuruluştur.
 
Sardunya Reklam Ajansı ilk kurulduğu yıl olan 18 Mart 2014'de sadece internet reklamları olarak faaliyet göstermek üzere kurulmuştu. Şirketimizin ismi bir çiçek adı olan "sardunya"dan gelmektedir, anlamı da en kötü gününde bile yanındayımdır. Logomuzun görünümü Sardunya çiçeğinden esinlenerek alınmış olmakla birlikte, renklerden Mavi: Gökyüzüne mavi rengi veren denizden alınmıştır, tonlama açıldıkça düşüncede yenilikte sınırsız olmanın gerektiğini yansıtmaktadır. Yeşil: Doğanın huzur tonu, tüm çalışanlarımız ve müşterilerimiz bizimle çalışırken sektörün karmaşasında huzur bulmaları içindir, renk koyulaştıkça "her canlının ölümü tadacağını" söylem ve davranışlarımızı buna göre şekillendirmemiz gerektiğini hatırlamak içindir.    Fuşya: ise tamamen güzel bulduğumuzdan koyduk, renk açıldıkça güzel olan şeylere hak ettiği değeri vermenin gerektiğini hatırlamak için. Gri: ise hayatın ve duyguların gri olduğunu düşündüğümüz içindir, mutlulukta ve hüzünde aşırı tepki vermemek gerektiğini hatırlamamız içindir. Bu renklerin bütünü ise reklam dünyasında en dikkat çekici renk olmasıdır.  Kurulduğumuzdan bu zamana gelişen ve değişen müşteri memnuniyetlerini uyum sağlamak için sırası ile matbaa, medya ve açıkhava reklamlarını da bünyemiz altında bulundurma başarılarını gösterdik.
 
Daha yolun çok başında olduğumuzu bilerek, önce Trabzon genelinde reklam çalışmalarımız başlamıştı, daha sonra çevre illere de reklam çalışmalarımız başladı. Gürcistan'a yakınlığımız nedeni ile Gürcistan Türizm Bakanlığı ile başarılı çalışmalar yürüttük, Rusya'da Azeri hemşehrilerimizin firmaları için reklam çalışmaları yürütmeye başladık. Kaçınılmaz olarak Türkiye Geneli reklam çalışmalarımız ile müşterilerimize ivme kazandırdık. Trabzon'un çehresinden gelen yapılanma nedeni ile de Arabistan vatandaşları için hem Trabzon'da hemde Arabistan'da reklam faaliyetlerimiz bulundu. Orta Asya'da Kazakistan merkezli mermer ihracat firması için hem yatırım danışmanlığı yapıyoruz, hemde reklam çalışmalarını yürütüyoruz. Belki de bu kadar dallanmak zorunda kalmazdık, Trabzon Esnafının reklama bakışı, hem Türkiye Genelinde, hemde çalıştığımız ülkeler içinde en zayıf bilinçte olunmasaydı. Trabzon'da hatırşinas reklam ilişkileri olduğu için hatta daha içler acısı olan; kendinden olmayanı, kendinden olana tercih etme alışkanlıklarına rağmen, biz Trabzon'u merkez bildik. Gelişen dünya düzeninde, her an her yerde olmak mümkün olduğu sürece de bu durum değişmeyeceğini umuyoruz. Türkiye Geneli yürüttüğümüz reklamlarda müşterilerimizin şaşkınlığı en büyük motivasyonumuz. Büyük işler başarmak için, büyük şehirde olmak gerekmiyor, büyük düşünmek gerekiyor. Böyle bir doğal güzellikte de hem farklı düşünebiliyoruz(reklam için çok önemlidir farklı düşünmek), hem de nefes aldığımızı hissediyoruz. 🙂 Ne kadar başarılı olacağımızı zaman gösterecektir...
 
Sardunya Reklam Ajansı olduğumuz zaman, daha çok global düşünmemiz gerekiyordu. Bunun için kendi değer yargılarımızı da içine koyarak dünyanın en güzel işletilen şirketi olduğunu düşündüğümüz Google'u kendimize örnek aldık. Belki Google kadar büyük yatırım hataları yapmıyoruz ama bizde hata yapıyoruz ve yılmadan devam ediyoruz.
 
Sardunya Reklam Ajansı olarak şirket içi kağıt tüketimini en aza indirmek için alternatifler üreten, özellikle reklam sektörünün içinde bulunduğu yabancı kelime kullanma alışkanlıklarına direnmeye özen gösteren bir firmadır.  Özellikle Türkiye Geneli çalışan ajanslar ile yaptığımız görüşmelerde onlar ne kadar yabancı kelime kullanırsa biz o kadar türkçe iza ediyoruz. Tek başına bu yozlaşmadan kurtulamayız belki ama yabancı müşteriler ile yeterince yabancı konuşurken, içimizde ki insanlarla niye yabancı dilde konuşalım. Aslında bu daha bilgili olduğunu göstermek için yabancı kelimeler kullanma gereği hissediyorlar sanırım 🙂 Halk arasında plaza dili denen bu dilin yozlaşmadan öteye gitmeyeceğini düşünüyoruz. Bir iki kelime daha fazla yada az söyleriz, yerli müşteriler veya iştirakciler ile türkçe konuşuruz. 
 
Müşterilerimiz gizliliği ve güveni bizim için en önemli faktördür. Hiç bir müşterimizin isteği ve bilgisi dışında reklam bütçelerini-çeşitlerini 3. kişiler ile asla paylaşmayız. Bu olmazsa olmazımızdır. Müşterilerimizin bütçesini en doğru biçimde kullanacağı tavsiyeler ile güvenini kazanmak amacındayız."Güven, en büyük hazinedir." E.Zengin 

Robert Bosch’un dediği gibi
“İnsanların Güvenini Kaybetmektense Para kaybetmeyi Tercih Ederim.”
Sardunya Reklam Ajansı, Yaşadığı çevreye uyum sağlayan ve saygı duyan, gelişen ve yenilenen teknolojiye değer katmaya çalışan, evrensel ahlak değerlerini benimsemiş, kurumsal firma yapılarına yenilik örneği oluşturacak bir ajanstır. 
 
SAYGILARIMIZLA
Sardunya Reklam Ajansı