Hosting – Domain – SSL

SARDUNYA REKLAM

HOSTİNG – DOMAİN – SSL

Web site yaptıracakların ilk bilmesi gerek Hosting ve Domaindir. Ticari mantık ile anlatmak gerekirse, sanal ortamda hosting iş yerinizdir, domain ise iş yerinizin adı, tabelanızdır. Domain sadece size aittir. Başka firma aynı ismi aynı uzantı ile alamaz. Evrenseldir, tüm dünyada geçerlidir. 

DOMAİN NEDİR: Şirketiniz için belirlediğiniz isimdir, örnğin: www.sirketiniz.com , bize şirket için belirlediğiniz ismi belirttikten sonra uygunluk kontrolü yapıldıktan sonra hemen alınabilir. COM, NET, İNFO gibi uzantılar herhangi bir belge gerekmeden, boştaysa hemen alınabilir. COM.TR gibi özel uzantılı domainler için evrak gerekecektir. Bu evraklar kısaca, Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi, Com.TR onayı için kaşeli imzalı size göndereceğimiz belge, Kimlik Fotokobisi’dir. Domainlerin yıllık yenileme ücreti vardır. COM için 10 $ + KDV’dir, COM.TR için 15 $ + KDV’dir.

HOSTİNG NEDİR: Domain aldıktan sonra bu domaini barındırmamız gerekecek, tabelayı asacağımız dükkan olarak düşünebilirsiniz. Hostingin bir sürü çeşiti vardır. Sanal ortamda dükkanınızın özelliği çok önemlidir, arama motorları Google, Yandex gibi arama motorları sizi indekslemeleri yani reklamsız aramalarda ki sıralamanızı belirlemek için bir çok değerlendirme yaptığı gibi hostinginiz ile de değerlendirir. 

Şimdi aşağıda da göreceğiniz terimleri kısaca açıklamamız gerekir. Kararsız kalmanız durumunda sayfanın altında ki formdan bize isteğinizi göndererek beraber karar vermenizi sağlayabiliriz.

DOMAİN BARINDIRMA; işletmeniz için kaç tane domain alacaksanız ona göre bir hosting seçmelisiniz, uzun vadeli planlarınız varsa, com, net, info almanızı belgeleriniz hazırsa com.tr’yi de almanızı da tavsiye ederiz. Kaç tane domain barındıracağınızı aşağıda ki hostinglerimizden seçebilirsiniz.

WEB ALANI; Web sitenizin içeriğine ne kadar veri yükleyeceğinize göre ona uygun kapasitede seçmeniz gerekir.

TRAFİK; Hostingi şirketinizin metrekaresi olarak düşünün, her ziyaretçiniz ayın 30’nda iş yerinizden çıktığını varsayın, bu yüzden hosting ne kadar büyük olursa aylık ziyaretçeniz o kadar fazla olur, buna trafik denmektedir. Sınırsız trafik kullanımlı hostinglerimiz de vardır. 

BAYİİ HOSTİNG; Çoğunlukla web tasarımcıların tercih ettiği hostingtir, bayii hostinglere fazla sayıda domain barındırılması yapılabilmektedir.

SEO HOSTİNG; Google, Yandex gibi arama motorlarında web sitenizin indekslenmesini hızlandıran hosting çeşididir, işlek bir caddede dükkanınızı açtığınızı düşünebilirsiniz.

SSL SERTİFİKA: Özellikle e-ticaret sitelerin kullanması mutlaka gereken, tarayıcı yeşil bar olarak da görünebilen, ziyaretçilerin girdiği bilgileri korumaya, korsanların web siteye girilen bilgileri çalınmasını engellemeye çalışan sertifikadır.

Bunlar temel olarak bilinmesi gerekenlerdir. Website yaptırırken arama motorlarında indekslenmek için mutlaka seo alt yapılı site kurulmasını tavsiye ederiz.


 LİNUX / WİNDOWS HOSTİNGLERİMİZ

BAYİİ HOSTİNGLERİMİZ


SEO HOSTİNGLERİMİZ


SSL SERTİFİKA


HOSTİNG-DOMAİN-SSL FORMU

    [recaptcha]